ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Giresun’da 21 öğrencide fast food zehirlenmesi

Giresun'da bir fast food restoranda yemek yiyen, Mimar Sinan Anadolu Lisesi, Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi ve Teyyaredüzü Ortaokulunda öğrenim gören toplam 21 öğrenci, bulantı ve kusma şikayetleri ile hastaneye başvurdu.

Giresun’da 21 öğrencide fast food zehirlenmesi
28 Eylül 2018

Giresun’da çeşitli okullarda öğrenim gören 21 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurdu
Edinilen bilgilere göre, bir fast food restoranda yemek yiyen, Mimar Sinan Anadolu Lisesi, Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi ve Teyyaredüzü Ortaokulunda öğrenim gören toplam 21 öğrenci, bulantı ve kusma şikayetleri ile hastaneye başvurdu. GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Özel Giresun Ada Hastanesi, özel bir hastane ve Bulancak Devlet Hastanesine başvuran 21 öğrenciden 9 tanesinin, GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yatarak gözlem altında tedavisi sürüyor. Diğer 12 öğrenci ise ayaktan muayene ile tedavi edilip taburcu edildi.
Giresun Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimizde bulunan bir fast food restoranda yemek yiyen, Mimar Sinan Anadolu Lisesi, Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi ve Teyyaredüzü Ortaokulunda öğrenim gören toplam 21 öğrenci, bulantı ve kusma şikayetleri ile 27 Eylül 2018 tarihinde ilimizdeki çeşitli hastanelere başvurmuşlardır. Olayla ilgili olarak İl Sağlık Müdürlüğü ile Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilgili restorandan gerekli su ve gıda numuneleri alınmış olup, analiz sonuçları beklenmektedir. Ayrıca hastaneye başvuran hastalardan gerekli tetkikler alınmış olup sonuçları beklenmektedir” denildi.

Benzer Haberler