ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Frankfurt Havaalanı’nda 13 bin yolcuya güvenlik alarmı şoku

Frankfurt Havaalanı’nda 1. Terminalin A bölümünde güvenlik alarmı verilmesi sonucu kalkışı bekleyen yolcular uçakta bekletildi. Yüzlerce kişinin tahliye edildiği havaalanında 50 uçak seferi durduruldu ve 13 bin yolcu etkilendi.

Frankfurt Havaalanı’nda 13 bin yolcuya güvenlik alarmı şoku
07 Ağustos 2018

Almanya’da Frankfurt Havaalanı’nda yaşanan güvenlik sorunundan dolayı 50 uçak seferi durduruldu. 13 bin yolcu etkilendi.
Frankfurt Havaalanı’nda 1. Terminalin A bölümünde güvenlik alarmı verilmesi sonucu kalkışı bekleyen yolcular uçakta bekletildi. Yüzlerce kişinin tahliye edildiği havaalanında 50 uçak seferi durduruldu ve 13 bin yolcu etkilendi. Seferleri durdurulan 50 seferin diğer uçuşların da gecikmesine neden olduğu bildirildi. Federal polis Sözcüsü Reza Ahmar yaşanılan güvenlik sorununda terör unsuru olmadığını açıkladı. Federal polisin açıklamasında yetkisi olmayan kimliği belirsiz Fransız bir kişinin güvenlik kontrolüne girmeden güvenli alana geçerek ortadan kaybolduğunu ifade edildi. Frankfurt Havaalanı 1. terminalinin A salonunda yaşanılan güvenlik sorunundan dolayı bugün 100 uçak seferi gecikmeli olarak yapılacak. Türk Hava Yollarının da bulunduğu B salonunda ise uçuşlar normal bir şekilde devam ediyor.

Benzer Haberler