FETÖ ve PKK’ya barikat: Ya içeridekiler ne olacak? Nedim Şener yazdı

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener bugün 'Üniversite kapısında FETÖ ve PKK’ya barikat: Ya içeridekiler ne olacak?'başlıklı yazısında valilik, emniyet ve üniversite yönetimleri ortak çalışmasına rağmen üniversitelerdeki diğer tehlikeye dikkat çekti.

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener köşe yazısında 'Evet üniversite kapısına dayanan FETÖ, PKK, DHKP-C’nin öğrencileri barınma üzerinden devşirmesine karşı valilik, emniyet ve üniversite yönetimleri ortak çalışıyor. Peki o öğrencileri ve eğitim sistemini, FETÖ’cüler başta hâlâ üniversitede görev yapan terör örgütleriyle ilgili, ilişkili isimlerden kim ve nasıl koruyacak?' ifadelerini kullandı. 

Şener, ''Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrası ilan edilen olağanüstü hal kapsamında çıkartılan kanun hükmünde kararnameler ile PKK ve FETÖ bağlantısı, ilişkisi, iltisakı nedeniyle YÖK ve üniversitelerden toplam 7 bin 753 kişi ihraç edildi. OHAL Komisyonu’na yapılan itirazlar sonucunda sadece 185 kişi görevine iade edildi. Terör örgütleriyle ilişkisi belgelenen ve göreve iade başvurusu reddedilen 7 bin 323 kişinin ihracı kesinleşti'' dedi.

Nedim Şener yazısının devamı için >>> 

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Denetimden kaçmak Denetimden kaçmak
Kömür İşletmeleri Yükselme Sınavı mahkemelik oldu Kömür İşletmeleri Yükselme Sınavı mahkemelik oldu
Özel, Emine Şenyaşar’ın görüşme talebini Erdoğan’a iletti Özel, Emine Şenyaşar’ın görüşme talebini Erdoğan’a iletti
Güçlükle yetiştirdiğimiz hekimlerimiz niçin yabancı diyarlara göç ediyorlar? Güçlükle yetiştirdiğimiz hekimlerimiz niçin yabancı diyarlara göç ediyorlar?
Provokasyona rağmen Rusya, Çin ve İran Provokasyona rağmen Rusya, Çin ve İran
İnsan olan utanır bunları yazmaya İnsan olan utanır bunları yazmaya
Savaş, müzakere ve barış Savaş, müzakere ve barış
Haydi sinemaya Haydi sinemaya