ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Evleneceğimiz kişide nelere dikkat etmeliyiz?

Evleneceğin kişide aranması gereken özellikler nelerdir? Eş seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri Cevapla Tv uzmanı Yaşam Koçu Melek Cihangir anlattı.

16 Nisan 2018

Evlenecek kişide aranacak özellikler,  evlilikte aranacak kriterler ,eşlerin evlenirken dikkat edilmesi gereken faktörler nelerdir? Cevapla Tv uzmanı Yaşam Koçu Melek Cihangir tavsiyelerde bulundu. 

'Babası alkol bağımlısı olan bir kız çocuğunun, babası gibi bağımlı bir adamla evlenmesi, annesi obsession olan bir erkek çocuğunun, annesi gibi aşırı titiz bir kadınla evlenmesi tesadüf değildir' diyen  Cevapla Tv uzmanı Yaşam Koçu Melek Cihangir şu şekilde devam etti. 

Birey çocukluk döneminde, cinsel kimliğini keşfetmeye başladığı zaman kız çocuğu anneyle aynı cinste, erkek çocuğu babayla aynı cinste olduğunu fark eder. Ve erkek için annenin, kız için babanın karşı cins olduğu öğrenilir. Taklit ederek devam eden bu gelişim sürecinde, kız çocuğu olarak ele alırsak ; hemcinsi olan annenin bir erkeği vardır, diğer hemcinslerinin de... Benim de bir erkeğim olmalı der ve babasını erkeği ilan eder. İlk aşk başlamış olur. Erkek çocukları için de bazı noktalarda ayrılsa da durum böyledir. Kızlar babaya, erkekler anneye, yaşamlarının geri kalanında evlenecekleri kişilerde arayacaklarından bihaber aşık olurlar. Bir noktada da zihinleri patolojilerini sürdürmek ister. Babası alkol bağımlısı olan bir kız çocuğunun, babası gibi bağımlı bir adamla evlenmesi, annesi obsession olan bir erkek çocuğunun, annesi gibi aşırı titiz bir kadınla evlenmesi tesadüf değildir. Ebeveynleri daha sağlıklı bireylerin, sağlıklı fakat benzer yapıda kişilerle hayatlarını birleştirmesi de, ters giden bir şeylerin olduğunu ilerde psikolojik sorunlara yol açılabileceği ihtimalini doğurur. Daha çok okuyup, araştırarak gerekirse yardım alarak durum kontrol altına alınabilir. Hayatına alacağın, evleneceğin kişiyi tercih sebeplerini bilinçli bir şekilde düşünmelisin.

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler