Ethereum ve Bitcoin Almak için 5 Neden?

Ethereum ve Bitcoin Almak için 5 Neden?

Ethereum ve Bitcoin Almak için 5 Neden?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) en popüler kripto para birimleri olarak öne çıkıyor. Kripto para piyasasına adım atan hemen herkes en azından birkaç kez Bitcoin al - sat ya da Ethereum al - sat işlemi yapmıştır. Bitcoin ve Ethereum, aynı zamanda piyasa değeri en büyük iki kripto para birimi oldukları için en güvenilir kripto paralar olarak kabul ediliyor. Bugün birçok yatırımcı, geleneksel yatırım araçlarına alternatif olarak da Ethereum ve Bitcoin alıyor. Peki neden Ethereum ve Bitcoin almalısınız? 

Bitcoin ve Ethereum piyasa değerleri

Bugün Bitcoin, yaklaşık 445 milyar dolarlık; Ethereum ise 225 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Bu da Bitcoin ve Ethereum’u piyasa değeri en büyük iki kripto para birimi yapıyor. Yüksek piyasa değerleri sayesinde bu kripto paralar, zorlu piyasa şartlarında ayakta kalmayı daima başarıyor. 

Yüksek likidite

Bitcoin ve Ethereum, en yüksek likiditeye sahip kripto paralar arasındadır. Yani büyük miktarlarda Ethereum ve Bitcoin al - sat işlemlerini bile her an yapabilirsiniz.

Bitcoin ve Ethereum almak çok güvenli

Bitcoin ve Ethereum, merkeziyetsiz kripto para birimleridir. Yani bir kişi, bir başka kişiye aracısız şekilde BTC coin ya da ETH coin gönderebilir. Bitcoin ve Ethereum işlemlerine hükümetler ya da bankalar gibi merkezi oluşumlar müdahale edemez. Merkeziyetsizlik, Bitcoin ve Ethereum’u son derece güvenli kılar.

Ethereum ve Bitcoin almak çok kolay

Ethereum ve Bitcoin al - sat işlemleri kripto para borsaları üzerinden yapılabilir. Kripto para borsalarında işlem yapmak için ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısıdır. Bir kripto para borsasına kaydolduktan sonra 7/24 ve dünyanın herhangi bir yerinden ETH coin ya da BTC coin alıp satabilirsiniz. Türk lirası ile Ethereum ve Bitcoin al - sat işlemi yapmak da oldukça kolaydır. Bitlo üzerinden güvenli bir şekilde Türk lirasıyla ETH coin ya da BTC coin alıp satabilirsiniz.

Yatırım aracı olarak ETH ve BTC

Kripto paralar altın, dolar gibi varlıklara kıyasla riskli yatırım araçları olarak görülmektedir. Ancak birçok uzman Ethereum ve Bitcoin’in iyi birer yatırım aracı olduğunu düşünüyor. Bitcoin, sınırlı arzıyla deflasyonist bir yapıya sahip. Ethereum ise Ethereum 2.0 güncellemesiyle beraber ETH coin üretimini zorlaştırarak daha deflasyonist bir yapıya bürünecek. Uzmanlar, ETH ve BTC’nin yüksek piyasa değerleri sayesinde zorlu piyasa koşullarının altından kalkabildiğini ve uzun vadede yatırımcısına hep kazandırdığını da vurguluyor.

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
PKK terörü diyemeyenlerin akıbeti… PKK terörü diyemeyenlerin akıbeti…
Hem PKK'yla hem de FETÖ'yle mi helalleşeceksiniz? Hem PKK'yla hem de FETÖ'yle mi helalleşeceksiniz?
El-Bab'dan izlenimler: Geri göç mümkün mü? El-Bab'dan izlenimler: Geri göç mümkün mü?
Bu da mı tesadüf Bu da mı tesadüf
Saldırının şifreleri Saldırının şifreleri
Kurumsal CHP’ye bir sesleniş: Uzak dur şu tiplerden Kurumsal CHP’ye bir sesleniş: Uzak dur şu tiplerden
Akşener’in çıkışı Kılıçdaroğlu’nu vazgeçirecek mi Akşener’in çıkışı Kılıçdaroğlu’nu vazgeçirecek mi
“Adaylardan aday beğenin” diyeceğim ama sadece iki aday adayına saplanıp kaldık… “Adaylardan aday beğenin” diyeceğim ama sadece iki aday adayına saplanıp kaldık…