Erzurum'da mezbahadan kaçan boğa 5 saatlik kovalamacanın ardından yakalandı

ERZURUM'da, kesimi yapılacakken sahibinin elinden kurtulup mezbahadan kaçan boğa, 5 saatlik kovalamaca sonucu yakalandı.

Erzurum'da mezbahadan kaçan boğa 5 saatlik kovalamacanın ardından yakalandı

ERZURUM'da, kesimi yapılacakken mezbahadan kaçan boğa, 5 saatlik kovalamaca sonucu yakalandı. Sahiplerine ve vatandaşlara zor anlar yaşatan, 1 ton ağırlığındaki boğa, kesilmekten kurtulamadı.

Mezbahada kesimi yapılmak üzere bekletilen boğa, bir anda sahibi Vehbi Çoban'ın elinden kurtuldu. Bunun üzerine çevredekiler, yakalamak için hayvanın peşine düştü. Sanayi Sitesi'nde girdiği bir oto servisinde çalışanlara korkulu anlar yaşatıp araçlara zarar veren boğa, güçlükle yakalandı. Dışarı çıkarıldığında yine kaçan boğanın yakalanması için bu kez Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne ait sahipsiz hayvan müdahale aracından yardım istendi. Sıkıştırıldığı bir akaryakıt istasyonunda yakalamak isteyenlere saldıran boğa, olay yerine gelen belediye ekipleri tarafından, uyuşturucu iğne ile vuruldu. Bir süre sonra sakinleşen boğa, bindirildiği kamyonetle kaçtığı kesimhaneye geri götürüldü ve burada kesimi yapıldı.

Saatlerce koşmaktan bitap düştüklerini söyleyen Vehbi Çoban, "Sabahın erken saatlerinde kent merkezine getirdiğimiz boğa mezbahadan kaçtı. Bizi saatlerce peşinden koşturdu. Girdiği bir otomobil servisinde yakaladık ama dışarı çıkınca kendisini durduramadık ve yeniden kaçtı. Belediye ekiplerinin bayıltmak için vurduğu iğneler biraz olsun sakinleştirince yakalayıp kaçtığı mezbahaya geri götürdük" diye konuştu.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Abdurrahman Dilipak: Hassas noktalardan birinde terör olayı yaşanabilir Abdurrahman Dilipak: Hassas noktalardan birinde terör olayı yaşanabilir
SON HABERLER
Suali mukadderlere cevap Suali mukadderlere cevap
Abdurrahman Dilipak: Hassas noktalardan birinde terör olayı yaşanabilir Abdurrahman Dilipak: Hassas noktalardan birinde terör olayı yaşanabilir
O görüşmeden geriye kalan… O görüşmeden geriye kalan…
Acilen uluslararası kamuoyu desteği yaratmalıyız Acilen uluslararası kamuoyu desteği yaratmalıyız
Söke söke... Mecburen  Söke söke... Mecburen 
Ey Amerika! Ey Amerika!
HDP bir ulusal güvenlik sorunu değil midir? HDP bir ulusal güvenlik sorunu değil midir?
E hani biz bunların gözüydük, eliydik, bunlarsız deliydik? E hani biz bunların gözüydük, eliydik, bunlarsız deliydik?