Erzincan 15 yıl sonra MHP dedi

ERZİNCAN'da MHP, 15 yıl sonra belediye başkanlığını kazandı. Kentte 2004 yılndan bu yana AK Partili adaylar başkanlık yapıyordu.

Erzincan 15 yıl sonra MHP dedi

ERZİNCAN'da MHP, 15 yıl sonra belediye başkanlığını kazandı. Kentte 2004 yılından bu yana AK Partili adaylar başkanlık yapıyordu. 


Erzincan'da 2014 yılında gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimleri'nde seçmenlerin yüzde 54.71'inin oyunu alan AK Partili Cemalettin Başsoy belediye başkanı oldu. MHP, yüzde 30.14'lük oy oranıyla ikinci oldu. Erzincan'ın 8 ilçesinde ise 4 ilçeyi AK Parti, 4 ilçeyi ise MHP kazandı.


Erzincan'da dün yapılan seçimlerin resmi olmayan sonucuna göre MHP'li Bekir Aksun, kullanılan oyların yüzde 42.36'sını alarak kentin yeni belediye başkanı oldu. 1999-2004 döneminde Erzincan Belediyesi'ni yöneten MHP, 15 yıl sonra seçimi kazanmayı başardı. Erzincan'da AK Parti adayı ise oyların yüzde 33'ünü alabildi. Merkez ilçeyi kaybeden AK Parti, 5 ilçede belediye başkanlığı kazanırken, MHP 3 ilçede başkan çıkardı. 


Yeni başkanlar ve partileri 
MHP Erzincan'da ilde Bekir Aksun,  Kemah'ta Osman Kemal Aslan, Kemaliye'de Mehmet Karaman ve Otlukbeli'de Yusuf Tektaş ile seçimleri kazanırken,  AK Parti Çayırlı'da Atınç Bahadır, İliç'te Mustafa Gürbüz, Refahiye'de Çakmak Paçacı, Tercan'da Lokman Gültekin ve Üzümlü'de Ahmet Sazlı ile belediye başkanlıklarını aldı.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Mehmet Metiner AK Parti'ye ilişkin sözlerine açıklık getirdi Mehmet Metiner AK Parti'ye ilişkin sözlerine açıklık getirdi
Sevilay Yılman'dan Ekrem İmamoğlu'na tavsiye: Keşke Bodrum'dan aday olsaymış Sevilay Yılman'dan Ekrem İmamoğlu'na tavsiye: Keşke Bodrum'dan aday olsaymış
SON HABERLER
"Gül, Davutoğlu ve Babacan’ın AKP tarihinden silinmeleri, parti hafızasının nasıl şekillendirilmek istendiğine dair önemli bir gösterge" "Gül, Davutoğlu ve Babacan’ın AKP tarihinden silinmeleri, parti hafızasının nasıl şekillendirilmek istendiğine dair önemli bir gösterge"
Sevilay Yılman'dan Ekrem İmamoğlu'na tavsiye: Keşke Bodrum'dan aday olsaymış Sevilay Yılman'dan Ekrem İmamoğlu'na tavsiye: Keşke Bodrum'dan aday olsaymış
Yapmayın Başkan Yapmayın Başkan
Sultan Abdülhamid'in 125 sene önce hazırlattığı bu deprem raporu ile bugünün raporlarındaki hasar ve can kaybı sebebi aynı: İstanbul'daki çürük yapılaşma! Sultan Abdülhamid'in 125 sene önce hazırlattığı bu deprem raporu ile bugünün raporlarındaki hasar ve can kaybı sebebi aynı: İstanbul'daki çürük yapılaşma!
Kaygı, kaygı, kaygı Kaygı, kaygı, kaygı
Süper Kupayı Beşiktaş kazandı Süper Kupayı Beşiktaş kazandı
Acımazsınız! Acımazsınız!
Yeniden aşk, her zaman aşk Yeniden aşk, her zaman aşk