ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Dünya medyası seçimleri "Erdoğan'ın riskli seçimi" başlığı ile verdi

Türkiye’de seçmenler, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oy kullanmaya devam ederken merkezi Paris’te bulunan Agence France-Presse seçimleri “Türk lider Erdoğan, çifte seçim sınavında yeniden dirilen muhalefetle karşı karşıya” ifadesiyle kullandı.

Dünya medyası seçimleri "Erdoğan'ın riskli seçimi" başlığı ile verdi
24 Haziran 2018

Türkiye’de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, dünya basınında ilginç başlıklarla yer aldı.
Türkiye’de seçmenler, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oy kullanmaya başladı. Türkiye’deki seçimlere dünya basınında ilginç başlıklarla yer verildi. Merkezi New York’ta bulunan Associated Press haber ajansı, Türkiye’deki seçimleri “Sandıklar yüksek riskli Türkiye seçimi için açıldı” başlığıyla verdi. Seçimleri Recep Tayyip Erdoğan’a karşı büyük meydan okuma olarak nitelendiren Reuters haber ajansı ise, “Türkler cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimlerinde oy kullanmaya başladı” ifadesine yer verdi. Merkezi Paris’te bulunan Agence France-Presse seçimleri “Türk lider Erdoğan, çifte seçim sınavında yeniden dirilen muhalefetle karşı karşıya” ifadesiyle duyururken, CNN International Türkiye’deki seçimlere “Erdoğan için zorlu bir mücadele başladı” ifadesiyle yer verdi. Erdoğan’ın seçimlerde büyük bir sınavla karşı karşıya olduğunu belirten merkezi Londra’da bulunan BBC ise, “Erdoğan zorlu yarışta ikinci dönemi istiyor” başlığına yer verdi. The New York Times da seçimleri Türkiye ve Erdoğan için yüksek bahis olarak değerlendirdi.

Benzer Haberler