Düğün sezonunun açılmasıyla mobilya sektörünü hareketlendirdi

Nisanda geçen yılın aynı dönemine göre sahibinden.com'un mobilya ilanlarında yüzde 88'lik artış gerçekleşti

Düğün sezonunun açılmasıyla mobilya sektörünü hareketlendirdi

Düğün sezonunun açılmasıyla nisanda geçen yılın aynı dönemine göre sahibinden.com'un mobilya ilanlarında yüzde 88'lik artış yaşandı.

sahibinden.com'un açıklamasına göre, yaz mevsimine girerken düğün sezonunun açılmasıyla mobilya sektöründe de gözle görülür bir hareketlilik yaşanıyor.

Nisanda, geçen yılın aynı dönemine göre sahibinden.com'un "İkinci El ve Sıfır Alışveriş" kategorisi altında yer alan "Mobilya" başlığındaki ilanlarda yüzde 88'lik artış kaydedildi. Geniş ürün çeşidi ve fiyat seçenekleriyle çok sayıda mobilya ilanını kullanıcıların beğenisine sunan sahibinden.com'da gardırop, baza ve sallanan sandalye, "Mobilya" kategorisinde en çok aranan 3 ürün olarak öne çıktı.

Mobilya kategorisinde yer alan yatak odası ilanları yüzde 83, çocuk & genç odası yüzde 129, mutfak yüzde 181, yemek odası yüzde 133, oturma odası ve salon mobilyası ilanları da yüzde 39 artış gösterdi. Mobilya ilanlarına en çok ilgi gösteren ilk 5 şehir ise sırasıyla İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli oldu.

- Mobilya alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Açıklamada, sıfır veya ikinci el mobilya satın alırken ergonomik, kaliteli, insan ve çevre dostu malzemelerle üretilmiş ürünlerin tercih edilmesi gerektiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Oturulacak evin metrekaresi göz önüne alınmalı. Evin fiziki şartlarına ve kullanım amacına uygun mobilyalar seçilmeli. Ürünle birlikte mutlaka garanti belgesi alınmalı, kullanım özellikleri detaylı olarak incelenmeli. Kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla az sayıda modülü olan demonte ürünler tercih edilmeli. Yeni mobilyaların evdeki diğer eşyalarla uyumlu olmasına dikkat edilmeli. Alınacak mobilyaların ölçüsü evin ölçülerine uygun olmalı. Ürünlerde kullanılacak materyaller dikkatle ve ihtiyaca uygun seçilmeli.Düğün sezonu mobilya sektörünü hareketlendirdi."

ÇOK OKUNAN HABERLER
Süleyman Özışık'tan bomba yazı: Erkan Mumcu, Bülent Arınç ve Abdullah Gül'ün FETÖ ile beraber olup Erdoğan'a tuzak kurduğunu iddia etti! Süleyman Özışık'tan bomba yazı: Erkan Mumcu, Bülent Arınç ve Abdullah Gül'ün FETÖ ile beraber olup Erdoğan'a tuzak kurduğunu iddia etti!
Abdülkadir Selvi'den çok konuşulacak yazı! Erdoğan- Mehmet Şimşek görüşmesinin perde arkasını yazdı Abdülkadir Selvi'den çok konuşulacak yazı! Erdoğan- Mehmet Şimşek görüşmesinin perde arkasını yazdı
Abdurrahman Dilipak'tan 15 Temmuz darbesine ilişkin çarpıcı sorular! Abdurrahman Dilipak'tan 15 Temmuz darbesine ilişkin çarpıcı sorular!
Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu'ndan dikkat çeken darbe yazısı: 'Bağıra bağıra geldiler' Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu'ndan dikkat çeken darbe yazısı: 'Bağıra bağıra geldiler'
Ahmet Kekeç'ten dikkat çeken yazı: FETÖ'nün manevi evlatları o gece Erdoğan'ı öldürecek, cesedini çöpe atacaklardı! Ahmet Kekeç'ten dikkat çeken yazı: FETÖ'nün manevi evlatları o gece Erdoğan'ı öldürecek, cesedini çöpe atacaklardı!
Nedim Şener'den dikkat çeken 15 Temmuz yazısı: FETÖ bu devletin içinden, bu milletin bağrından sökülecek! Nedim Şener'den dikkat çeken 15 Temmuz yazısı: FETÖ bu devletin içinden, bu milletin bağrından sökülecek!
SON HABERLER
15 Temmuz yas mı yoksa dinlence günümüz mü? 15 Temmuz yas mı yoksa dinlence günümüz mü?
Washington, Türkiye işaretlerini okumaya çalışıyor.. Bugün (salı) ABD Senatosu'nda önemli bir gün Washington, Türkiye işaretlerini okumaya çalışıyor.. Bugün (salı) ABD Senatosu'nda önemli bir gün
S-400 ittifakı... S-400 ittifakı...
Ergenekon kumpası ve Memur-Sen (II) Ergenekon kumpası ve Memur-Sen (II)
Sıfır noktası Sıfır noktası
Oğuz Tansel kitabı Oğuz Tansel kitabı
’Medeniyetler çatışması’ ’Medeniyetler çatışması’
15 Temmuz hakkında yanlış soru, doğru cevap 15 Temmuz hakkında yanlış soru, doğru cevap