ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Doğu Guta'dan kurtarılan Nur ve Ala kardeşlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan sevinci

Türkiye Cumhuriyeti devleti yetişen kadar, 7 yıldır Esed rejimi baskısı altında yaşadıkları Doğu Guta’dan kurtarılarak Türkiye’ye getirilen ve dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluşan Kerim bebeğin babası ile Nur ve Ala kardeşlerin sevinci izleyenlerin yüreğini burktu.

Doğu Guta'dan kurtarılan Nur ve Ala kardeşlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan sevinci
02 Nisan 2018

Doğu Guta’dan kurtarılarak Türkiye’ye getirilen ve dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşan Kerim bebeğin babası ile Nur ve Ala kardeşler, "Bizleri zulümden kurtardı minnettarız, onunla görüşmemiz bize onur verdi" dedi.
Kerim bebeğin babası Ebu Muhammed, dün kendileriyle görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kerim bebeğin sağlığı ile ilgili bilgi aldığını aktararak, "Bizlere çok yardımcı oldu Allah ondan razı olsun" diye konuştu.
Türkiye Cumhuriyeti devleti yetişen kadar, 7 yıldır Esed rejimi baskısı altında yer altında yaşadıklarını ifade eden Ebu Muhammed, "Rejim, bombaları üzerimize atıyordu. Eşimi kaybettim, Kerim bebek saldırılar sonucunda gözünü kaybetti. Sağolsun Türk Kızılayı yardımımıza ulaştı, ilk tedavimizi Suriye’de yaptırdı. Daha sonra Türkiye’ye getirildik tedaviye burada devam edildi. Erdoğan bize emin ellerde, güvende olduğumuzu söyledi, her türlü tedavinin yapılacağını söyledi ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin koruması altında olduğunu söyledi" şeklinde konuştu.
Suriye’de Beşşar Esed rejiminin kuşatmasındaki Doğu Guta’da yaşananları sosyal medyadan dünyaya duyuran Nur (10) ve Ala (8) kardeşler de Cumhurbaşkanı ile görüşmenin sevincini yaşadıklarını ifade ederek, "Bizi oradaki durumumuzdan kurtaran Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Bizimle ilk süreçten bu yana oldukça ilgilendi. Bizleri zulümden kurtardı minnettarız. Ayrıca onunla görüşmemiz de bize onur verdi" dedi.
Çocukların annesi Şems Hatip ise Doğu Guta’da bombardımanlardan dolayı çok insan öldüğünü ve orada artık yaşamlarını sürdürmenin çok zor olduğunu belirterek, "Önce Suriye’nin Hama şehrine oradan da Derkuş’a geçtik ve bir sivil toplum kuruluşunun yardımı ile Türkiye’ye geçtik. Ardından da Cumhurbaşkanımız ile görüştük. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmemizde bizlere güzel mesajlar verdi" diye konuştu.

Benzer Haberler