ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Dışişleri Bakanlığı 'İnce İnebolu adlı Türk gemisine füze saldırısı'nı doğruladı

"İnce İnebolu isimli kuru yük gemisine yönelik füze saldırısı" hakkındaki soruya yönelik açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hami Aksoy, Yemen'in Saleef limanına buğday götürmekte olan İNCE İNEBOLU adlı Türk gemisine 10 Mayıs 2018 tarihinde Yemen açıklarında bir füze saldırısı olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanlığı 'İnce İnebolu adlı Türk gemisine füze saldırısı'nı doğruladı
26 Mayıs 2018

DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "İnce İnebolu isimli kuru yük gemisine yönelik füze saldırısı"na ilişkin soru üzerine, "Yüklediği buğday yükünü Yemen'in Saleef limanına götürmekte olan İNCE İNEBOLU adlı Türk gemisi 10 Mayıs 2018 tarihinde saat 23:15'te Yemen açıklarında bir füze saldırısına hedef olmuştur. Tamamı Türk vatandaşı 23 mürettebatın bulunduğu gemide saldırı sonucunda herhangi bir can kaybı veya yaralanma meydana gelmemiştir" dedi. 

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "İnce İnebolu isimli kuru yük gemisine yönelik füze saldırısı" hakkında soruya şu yanıtı verdi: "Rusya'nın Novorossiysk limanından yüklediği buğday yükünü Yemen'in Saleef limanına götürmekte olan İNCE İNEBOLU adlı Türk gemisi 10 Mayıs 2018 tarihinde saat 23:15'te Yemen açıklarında bir füze saldırısına hedef olmuştur. Tamamı Türk vatandaşı 23 mürettebatın bulunduğu gemide saldırı sonucunda herhangi bir can kaybı veya yaralanma meydana gelmemiştir. Uzmanlarımızın sözkonusu olayla ilgili tetkik ve araştırmaları sürmekte olup, bu incelemelerin sonuçları bilahare kamuoyuyla paylaşılacaktır."  

Benzer Haberler