ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Dini nikahı bozan sözleri Nihat Hatipoğlu açıkladı

Hangi sözler dini nikahı bozar? Dini nikah hangi hallerde bozulur? diye Nihat Hatipoğlu'na sorduk. Cevapla Tv Uzmanı İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu Dini nikahı bozan sözleri tek tek sıraladı burada dikkat edilmesi gereken cümleleri ve kelimeleri kısaca bahseden Hatipoğlu eşleri uyardı.

10 Nisan 2018

Nihat hatipoğlu dini nikahı bozan şeyler hakkında bilgilendirici video yayınladı. İmam nikahı nasıl bozulur Nihat Hatipoğlu şu şekilde anlattı. Sakınmamız gereken en önemli kelimeleri Cevapla Tv'ye açıklayan İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu şu sözleri söyledi. 

Nikahı bozan şeyler talak, yani boşanma ile ilgili şeylerdir. Sarih yani açık ifadelerle, kinaye yapmadan, "seni boşadım", "boşun", "artık benim karım değilsin", "babanın evine git", "ben senin nikahlın değilim", "ben seni zaten hiç sevmedim ki"... Eğer bunları boşanma niyetiyle söyledim diyorsa boşanmış sayılır. 

Sakınmamız gereken kelimeler "üçten dokuza..." ve "boşsun, boşsun, boşsun" kelimeleridir. Kızgınlık esnasında kullandığımız cümleleri de boşamak niyetiyle değil kavga ortamında kullanılmış bir söz olarak takdim edelim ki boşanacak konuma gelmeyelim.

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler