Deniz Zeyrek'ten CHP'ye: Boykot çağrınız başarısız!

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, CHP'nin CNN Türk'ü boykot etmesini gündemine aldı. Zeyrek, CHP'nin boykot kararını duyunca nasıl bir tepki vereceğini bilemediğini söyledi ve 5 soru sıraladı.

Deniz Zeyrek'ten CHP'ye: Boykot çağrınız başarısız!

CHP'nin CNN Türk'ü boykot kararına ilişkin Sözcü yazarı Deniz Zeyrek de dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. CNN Türk'te 7 yıl boyunca yayınlara katıldığını belirten Zeyrek, CHP'nin bu kararı sonrası kafasını kurcayan sorular olduğunu belirtti. Zeyrek'in en bomba sorusu da "İletişimden sorumlu danışmanlarınız, yöneticileriniz CNN Türk'teki bazı meslektaşlarımıza bu kadar hayranlık duyarken, bakalım bu boykotu ne kadar sürdürebileceksiniz?" oldu.

İşte Deniz Zeyek'in o yazısı:

CHP'nin CNN Türk boykotu

Tam 22 yıl Doğan Yayın Holding bünyesindeki gazetelerde çalıştım. Grubun televizyonu CNN Türk'te de yaklaşık 7 yıl yayınlara katıldım. Grup, Doğan'dan Demirören'e geçtikten bir süre sonra yollarımızı ayırdık. Hem Doğan hem Demirören döneminde başımıza gelenleri “kol kırılır yen içinde kalır” diyerek ulu orta konuşmadık.

CHP'nin CNN Türk boykotu ile ilgili açıklamasını duyunca gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Aklımda deli sorular bir birini izledi. İşte birkaçı:

1) Muhalif medyaya boykot uygulayan AK Parti'den ne farkınız kaldı?

2) “Tuzak kuruldu” diyorsunuz ya varsa öyle bir tuzak, biraz geç fark etmediniz mi?

3) Madem boykot kaçınılmazdı, o şirketler basın emekçilerini tazminatsız kapı önüne koyduğunda, bünyesindeki gazetecileri adeta susturduğunda etseydiniz daha anlamlı olmaz mıydı?

4) CHP'nin 12 milyondan fazla seçmeni var. Boykot çağrısından sonra CNN Türk'ün Twitter'daki takipçi sayısı sadece 250 bin azaldı. Başarısız bir boykot olduğu hissi yaşamıyor musunuz?

5) İletişimden sorumlu danışmanlarınız, yöneticileriniz CNN Türk'teki bazı meslektaşlarımıza bu kadar hayranlık duyarken, bakalım bu boykotu ne kadar sürdürebileceksiniz?

Deniz Zeyrek'in tüm yazıları

ÇOK OKUNAN HABERLER
Mahmut Övür: CHP'de Ali Mahir yalnız değil! Mahmut Övür: CHP'de Ali Mahir yalnız değil!
Taha Akyol: Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu? Taha Akyol: Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu?
Mehmet Tezkan: Fabrikayı kaptınız da nerede bizim yerli ve milli tanklarımız! Mehmet Tezkan: Fabrikayı kaptınız da nerede bizim yerli ve milli tanklarımız!
Nuh Albayrak: Bu tecavüzcü AK Parti yöneticisi olsaydı! Nuh Albayrak: Bu tecavüzcü AK Parti yöneticisi olsaydı!
Abdulkadir Selvi: Reformlar şekilleniyor ama asıl iş uygulamada Abdulkadir Selvi: Reformlar şekilleniyor ama asıl iş uygulamada
Burhanettin Duran: CHP'nin "haram" söylemi Burhanettin Duran: CHP'nin "haram" söylemi
SON HABERLER
Utanç Utanç
Berat Albayrak bunu niye bilemedi! Berat Albayrak bunu niye bilemedi!
Türkiye gerçekten de kendisini Avrupa’da mı görüyor? Türkiye gerçekten de kendisini Avrupa’da mı görüyor?
Kim ezandan bayraktan rahatsız olur ki... Kim ezandan bayraktan rahatsız olur ki...
Kriz yönetimi? Kriz yönetimi?
Mahmut Övür: CHP'de Ali Mahir yalnız değil! Mahmut Övür: CHP'de Ali Mahir yalnız değil!
Fuat Uğur: CHP'deki bu ihanet geni! Fuat Uğur: CHP'deki bu ihanet geni!
Ali Karahasanoğlu: CHP'ye "Namus"u Demirel ile Erbakan kazandırmış! Ali Karahasanoğlu: CHP'ye "Namus"u Demirel ile Erbakan kazandırmış!