ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Define avcıları hem küpten etti, hem de 1l00 bin liradan

Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı Hasbuğa köyünde bir vatandaş, bir ay önce tanıştığı bir kişi tarafından hem 100 bin lirasından olduğunu hem de tarlada birlikte yaptıkları kazıda çıkan iki küp ve içinden çıkan 2 sarı renkli heykelin çalındığı iddiasıyla şikayetçi oldu.

Define avcıları hem küpten etti, hem de 1l00 bin liradan
31 Temmuz 2018

Kırklareli’nde bir vatandaş, bir ay önce tanıştığı kişinin oyununa gelerek servetinden oldu.
Olay, Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı Hasbuğa köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre jandarma ekiplerine müracaatta bulunan M.G. isimli şahıs, yaklaşık bir ay önce tanıştığı E.A. isimli bir şahsın kendisine Hasbuğa köyünde bulunan bir tarlada bir küp altın olduğunu ve altınları bulduklarında parayı paylaşacaklarını söylediğini belirtti. Bir küp altını duyan M.G. isimli şahıs tanıştığı E.A. isimli şahıslar birlikte sit alanı olmayan tarlada kazı yapmaya başladı. Uzun süren kazı çalışmalarının ardından M.G. ve E.A. tarlada gümülü olan küpü buldu. Daha sonra içinden 3 adet sarı renkte heykel çıkan küpü teslim alan E.A. kayıplara karıştı.
Altınların hayaliyle 100 bin lirasından da oldu
Kayıplara karışan E.A. isimli şahıs daha sonra telefonla M.G.’yi arayarak M.D. adına para istedi. Buldukları küpün hayalini kuran E.A. bunun üzerine M.G.’nin belirttiği M.D. adına toplamda 100 bin lira para yatırdı. Buldukları küpten ve gönderdiği paradan bir netice alamayan E.A., M.D. ve E.A.’dan şikayetçi oldu. Daha sonra jandarma ekipleri tarafından Cumhuriyet Başsavcısına bilgi verilerek yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Benzer Haberler