CUMHURBAŞKANI  Recep Tayyip Erdoğan Eyüpsultan'da halka hitap etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim maratonuna İstanbul'daki ikinci durağı Eyüpsultan ile devam ediyor. Mitinge Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın da  katıldı.

CUMHURBAŞKANI  Recep Tayyip Erdoğan Eyüpsultan'da halka hitap etti

CUMHURBAŞKANI  Recep Tayyip Erdoğan,  "CHP 'nin adayı diyor ki  'AK Partili belediyelerde bir kültür merkezi yok' diyor. Ya sen dur bakalım ya, Beylikdüzü'nde ne var ona bak. Orada küçük bir kültür merkezi yaptın diye hava atma. Sen çöplükleri temizle.  İstanbul'un AK Partili belediyelerinin tamamında hemen hemen kültür merkezi vardır, kreş vardır. Böyle aynen patronun Bay Kemal gibi yalan söyleme" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'daki ikinci durağı Eyüpsultan oldu. Mitinge  Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın da  katıldı. Erdoğan, "Geçen seçimlerde finali Eyüpsultan'da yapmıştık. Sonuçlar yüzümüzü güldürmüştü. Bu defa Sancaktepe'den sonra ikinci ilçe ziyaretimizi Eyüpsultan'a yapıyoruz. Eyüpsultan'da çalmadık kapı, sıkmadık el, kazanmadık gönül bırakmayacağız" dedi.

"İstanbul için gündemimizde daha çok proje var" 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul için gündemlerinde birçok proje olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Biz sadece İstanbul'u aşkla sevmekle kalmadık. Biz aynı zamanda İstanbul'a, Eyüpsultan'a eşi benzeri görülmemiş hizmetler kazandırdık. İstanbul'a sadece eğitim alanında 7 buçuk katrilyon liralık, sağlıkta 4 katrilyon liralık, toplu konutta 49 katrilyon liralık, ulaşımda 94 buçuk katrilyon liralık yatırım yaptık. Kentsel dönüşüm çalışmaları için şu ana kadar 245 bin riskli işyeri ve konutu yıkarak, İstanbul'u hem depreme hem geleceğe hazırlamaya başladık. Ülkemizin en önemli markası olan İstanbul'da birbirinden kıymetli 350 ecdat yadigarını restore ederek gelecek nesillere emanet ettik. Şimdi millet bahçeleriyle, millet kıraathaneleriyle İstanbul'da yeni bir dönem başlatıyoruz. Marmaray'dan Yavuzsultan Selim Köprüsü'ne birçok projeyi hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemde de 3 katlı İstanbul tüneli, denizin altından ve Kanal İstanbul ile yüzlerce kilometrelik metro hatları başta olmak üzere gündemimizde daha çok proje var. Rami Kışlası'nı biliyorsunuz. Nasıl Ankara'da külliyemizde Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesini yaptıysak Rami Kışlası'nı da kütüphane yapıyoruz. Türkiye'nin en büyük kütüphanesi olacak. 6 milyon cilt kitaba sahip olacak. Rami Kışlası'nı bambaşka bir güzelliğe kavuşturacağız."

"Tapu sorununu büyük oranda çözdük" 
Erdoğan, "Attığımız adımlarla tapu sorununu büyük oranda çözdük. Biz işimizi biliyoruz, yol haritamız var, talimat verilmiştir. Allah'ın izniyle o da bitecektir. 274 bin metre doğal gaz hattı döşedik. Eskiden bodruma in oradan kömür taşı, odun taşı. CHP ne demektir? Çöp, çukur, çamur. Şimdi aynı zamanda dördüncüsünü buna ekleyebiliriz; çarpık yapılaşma. 4Ç. Bak şimdi Beylikdüzü çöplük. İzmir körfezi çöplük. Biz Haliç'i nasıl temizledik? O pislikten nasıl temizlediğimizi hatırlıyorsunuz değil mi? Hemen karşı tarafta Sütlüce Mezbahanesi vardı. Neydi? Rezillik. Bağırsakçılar, sakatatçılar oradaydı. Biz belediye başkanlığımızda dedik ki burayı ele alalım. Ne yaptık orayı? Sütlüce Kongre Merkezi" dedi.

"Patronun Bay Kemal gibi yalan söyleme"
Erdoğan konuşmasında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu'na yanıt verdi. Erdoğan, "CHP 'nin adayı diyor ki 'AK Partili belediyelerde bir kültür merkezi yok' diyor. Ya sen dur bakalım ya, Beylikdüzü'nde ne var ona bak. Orada küçük bir kültür merkezi yaptın diye hava atma. Sen çöplükleri temizle.  İstanbul'un AK Partili belediyelerinin tamamında hemen hemen kültür merkezi vardır, kreş vardır. Böyle aynen patronun Bay Kemal gibi yalan söyleme. Çünkü o yalan sana da zarar ettirir. Bana bir Man Adaları diye bir şey attı, şahsıma ve aileme. Ne oldu? Yargı neticesinde 2 buçuk milyon kazandım. 2 buçuk milyonu kazandıktan sonra söylüyorum, yargı onayı verdiği anda Mehmetçik Vakfı'na vereceğim. Bunların akşam yalan, sabah iftira. Yapısı bu. Biz bu yalanları bunların yanına kar bırakmayacağız" dedi.

"Dörtlü çete sandığa beraber gidiyor" 
Erdoğan, "Bay Kemal kiminle kol kola? Terör örgütleriyle öyle mi? Arkasında kim var? Teröristler var. Kim var? Sözde İYİ Parti. Kim var? Saadet. Dörtlü çete sandığa beraber gidiyor. Biz de Cumhur İttifakı ile gidiyoruz. Ne diyor? Kürdistan. Türkiye'de Kürdistan diye bir bölgemiz var mı? Kuzey Irak'taki Kürdistan bölgesine defolsunlar, oraya gitsinler. Ve bu ülkeyi bölemeyecekler. Bu yola tevessül edenlere de aynen F-16 oluruz, İHA oluruz, SİHA oluruz üzerlerinde patlarız. 15 Temmuz'da bunlara gereken dersi verdik. Yüzlerce binlerce teröristi etkisiz hale getirdik. Bu işi halledeceğiz. Ne için? Halkımızın huzuru için. Halkımızın huzurunu kimseye yedirmeyeceğiz" diye konuştu.

 

ÇOK OKUNAN HABERLER
Ankara Numune Hastanesi hizmete kapandı Ankara Numune Hastanesi hizmete kapandı
Kahramanmaraş’ta sarımsak hasadı başladı Kahramanmaraş’ta sarımsak hasadı başladı
Kars’ta tarihi hamamların restorasyon çalışmaları durdu Kars’ta tarihi hamamların restorasyon çalışmaları durdu
Gazeteci Sabahattin Önkibar’a Ankara'da yumruklu saldırıya uğradı Gazeteci Sabahattin Önkibar’a Ankara'da yumruklu saldırıya uğradı
Amasya’da doludan zarar gören tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları başladı Amasya’da doludan zarar gören tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları başladı
Aydın’da çiftçiler pamuk primlerindeki değişikliğe isyan etti Aydın’da çiftçiler pamuk primlerindeki değişikliğe isyan etti
SON HABERLER
Suûdîlere uyarı ve çağrı Suûdîlere uyarı ve çağrı
Kızamık şekeri yahut iki İsmail’den biri Kızamık şekeri yahut iki İsmail’den biri
Bu topraklarda İslâmî varlığımızın yok oluşunu seyredemeyiz! Bu topraklarda İslâmî varlığımızın yok oluşunu seyredemeyiz!
“Ay düştü! Eyvah darbe oldu” “Ay düştü! Eyvah darbe oldu”
Anadolu’nun her yeri cevher dolu, yeter ki ara ve işlemesini bil Anadolu’nun her yeri cevher dolu, yeter ki ara ve işlemesini bil
İsrail, Neoconlar ve “Irak 2.0” İsrail, Neoconlar ve “Irak 2.0”
Sandık eşikleri Sandık eşikleri
Yalanla yaşamak! Yalanla yaşamak!