ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sincar ve Kandil’den sonra Mahmur çıkışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK – Kanal D ortak yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kandil operasyonu ile ilgili Irak'la temas halinde olduklarını belirtirken ilk kez Mahmur Kampı ile ilgili Ban Ki Moon ile yaptığı görüşmeyi anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sincar ve Kandil’den sonra Mahmur çıkışı
08 Haziran 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak’tan Türkiye’ye herhangi bir tehdit olursa, Bağdat yönetimiyle bu sorunu çözmeye çalışacaklarını belirterek “Bağdat ’ben bunu çözerim’ dediği taktirde ne ala. ’Çözemem’ derse Sincar’ı da Kandil’i de vururuz.” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK – Kanal D ortak yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kandil operasyonu hakkında, “Olayın tabi 2 boyutu var. Kandil var Sincar var. Irak’tan Türkiye’ye herhangi bir tehdit olursa, Bağdat yönetimiyle bunu görüşürüz. Bağdat ’ben bunu çözerim’ dediği taktirde ne ala. ’Çözemem’ derse Sincar’ı da Kandil’i de vururuz. Bunu ilk defa söylüyorum. Mahmur. Mahmur çok önemli. BM şöyle demiş böyle demiş... BM’nin Mahmur meselesini de halletmesi lazım. Mahmur bir kuluçka yuvasıdır. Ban Ki Moon ile bunları çok konuştum. Şimdi de konuşuruz. Bu meseleyi çözmezseniz vururuz. Kandil nereden besleniyor sanıyorsunuz? Mahmur’dan. Sincar da küçük bir Kandil’dir aslında.” diye konuştu.
Erdoğan, sözlerine şöyle davam etti:
“Artık biz eski Türkiye değiliz. Bu operasyonda (Kandil) İHA’larla SİHA’larla yaptıklarımız var. Ve bir de koordinatların tespitinden sonra F16’larla yaptıklarımız var. Bizim buradaki stratejimiz ‘Bir gece ansızın vurabiliriz’ oldu.”

Benzer Haberler