ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kilis’in su sorunun çözülmesi için bizzat talimat verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile Kilis'in su sorunu çözülüyor. Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Yukarı Afrin Barajından Kilis’e su getirecek olan isale hattının yapımı için 70 milyon TL ödenek yapıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kilis’in su sorunun çözülmesi için bizzat talimat verdi
22 Ekim 2018

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Yukarı Afrin Barajından Kilis’e su getirecek olan isale hattının yapımı için 70 milyon TL ödenek aktarımının gerçekleştiğini söyledi.
Başkan Hasan Kara, Yukarı Afrin Barajından Kilis’e su getirecek olan isale hattının yapımı için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün 2018 yılı bütçesine 70 milyon TL ödenek aktarımı gerçekleştiğini ifade ederek, “Cumhurbaşkanımızın, Kilis’in su sorunun çözülmesi için bizzat talimat verdiği bu gelişme için, başta Cumhurbaşkanımıza, her konu da olduğu gibi, bu süreçte de desteğini esirgemeyen Meclis Başkanımız Binali Yıldırım’a, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’a, Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mevlüt Aydın’a Milletvekillerimiz Mustafa Hilmi Dülger ile Ahmet Salih Dal’a ve Kilis’in su sorununa kökten çözüm olacak Yukarı Afrin Barajı ve isale hattı projesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Benzer Haberler