Cudi Dağı'nda teröristlere ait el mühimmat ele geçirildi

ŞIRNAK'ta, Cudi Dağı bölgesinde güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlediği operasyonda, 3 el yapımı patlayıcı ile tuzaklanmış havan mühimmatı ele geçirilerek imha edildi.

Cudi Dağı'nda teröristlere ait el mühimmat ele geçirildi

ŞIRNAK'ta, Cudi Dağı bölgesinde güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlediği operasyonda, 3 el yapımı patlayıcı ile tuzaklanmış havan mühimmatı bulunarak, imha edildi.


İl Jandarma Komutanlığı, 48'inci Hudut Tugay Komutanlığı, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı ekipleri ile polis özel harekat timlerinin katılımıyla Cudi Dağı bölgesinde 28- 30 Nisan tarihlerinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon düzenlendi. Bölgede yapılan arazi- arama tarama faaliyetlerinde 3 el yapımı patlayıcı, tuzaklanmış havan mühimmatı, 6 çadır, jeneratör, yazıcı, 250 çift ameliyat eldiveni, 100 ameliyat ipliği ve iğnesi, 135 enjektör, 500 neşter, yaranın pansumanında kullanılan 5 kilo ilaç, 40 paket kas gevşetici hap ve çeşitli yaşam malzemeleri ele geçirildi.


Malzemeler operasyon bölgesinde imha edildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Sen El-Kaide ve DEAŞ ile masaya oturur musun? Sen El-Kaide ve DEAŞ ile masaya oturur musun?
Satır aralarıyla Türk-ABD mutabakatının şifreleri Satır aralarıyla Türk-ABD mutabakatının şifreleri
Dostumuz Putin'in masasındaki bu üniformalı sakallı da kim Dostumuz Putin'in masasındaki bu üniformalı sakallı da kim
Hangisi daha münasip: Çok iyi oldu demek mi? Yakınıp dövünmek mi? Hangisi daha münasip: Çok iyi oldu demek mi? Yakınıp dövünmek mi?
Cephede de güçlüyüz masada da güçlüyüz.. Cephede de güçlüyüz masada da güçlüyüz..
Ankara’dan Soçi’ye 5 kritik gün Ankara’dan Soçi’ye 5 kritik gün
Yeni Sezon Şık Tasarımlarla Tesettür Giyim Yeni Sezon Şık Tasarımlarla Tesettür Giyim
Muharrem Sarıkaya açıkladı: Sahada ve masada kazanan tek kişi var! Muharrem Sarıkaya açıkladı: Sahada ve masada kazanan tek kişi var!