ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Cinsel sorunlar boşanmaya neden olur mu?

Cinsel sorunlar boşanmaya neden olur mu? Cinsel sorunlar Nedeniyle boşanma sebepleri nelerdir? Çiftler cinsel sorunları nedeniyle boşanabilirler. Bu ciddi bir boşanma sebebidir diyen Cevapla Tv Uzmanı Avukat İlknur Türker detaylı şekilde açıklamarda bulundu.

06 Nisan 2018

Türk Ceza Kanunu göre çiftlerin cinsel sorunları boşanmaları için ciddi bir sebep olabilir buna mahkeme karar vermeden önce çiftin yardım almış olması gerektiğini vurgulayan Cevapla Tv Uzmanı Avukat İlknur Türker Cinsel sorunlar boşanmaya neden olur mu? Cinsel ilişkiye girmemek boşanma nedeni midir? gibi sorulara detaylı olarak cevaplamaktadır. 

'Cinsel sorunlar boşanma sebebi olabilir. Hem de cidi bir boşanma sebebi olarak değerlendirilebilir. Çünkü gerek yargıtayın yerleşik uygulamasında gerekse mevzuatta kabul edilen esaslara göre evlilik birliğinin olmazsa olmaz esaslarından bir tanesi cinsel birliktelik, cinsel yaşamdır. Bu noktaya gelmeden tarafların gerekli yardımları almış olması gerekir. Mahkeme direkt olarak cinsel sorunlar nedeniyle evliliğin bitmesine hükmedemez. Bu sorunların bir süreklilik arz etmesi, sorunun üzerine gidilmiş olması ve gerekli tıbbi, psikolojik yardımların alınmış olması gerekiyor. Ancak tüm bunlara rağmen sorun hala çözülemiyorsa, eşler birbirine karşı sorumluluklarını tam olarak yerine getiremiyorlar demektir. Böyle bir durumda da mahkeme kesin olarak boşanmaya hükmedebilecektir'

Kaynak: Cevapla Tv 

Benzer Haberler