ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Cinler insanlara musallat olur mu? Nihat Hatipoğlu anlattı

cinler musallat olursa ne olur? cin musallat olması nasıl anlaşılır? cinler insana nasıl görünür? Sorularını Cevapla Tv Uzmanı İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu cevapladı. Cinler bir hakikattir, cin suresinde anlatılır. Cinler enerji değildir diyen İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu açıklamalarına şu şekilde devam etti.

10 Nisan 2018

cinler musallat olursa ne olur ? cin musallat olması nasıl anlaşılır? cinler insana nasıl görünür ? cinler musallat olur mu? cinler insanlara neden musallat olur? cinler kimlere aşık olur ?üç harfliler nasıl musallat olur? gibi sorular son günlerde en çok aranan soru başlıkları arasında bulunuyor. Bizlerde  Cevapla Tv Uzmanı İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu'na sizin yönelttiğiniz sorularınızı sorduk. 

Cevapla Tv Uzmanı İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu bu konuda sert sözler söyledi. Cinlere enerji diyen kesim hakkında sert sözler söyleyen  Cevapla Tv Uzmanı İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu sözlerine şu sözlerle devam etti. İşte  Cevapla Tv Uzmanı İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu'nun açıklamalarının tam metni; 

Cinler bir hakikattir, cin suresinde anlatılır. Cinler enerji değildir. İslam için son derece aykırı bazı yorumlar var, yok efendim cinler enerjiymiş... Yok melekler rüzgarmış... Ellerinden gelse peygamber de yok diyecekler. O da gölgeymiş diyecekler. Bu tür anlayışlar sapık ve sapkındır. Cinler yaradılışları farklı olan varlıklardır. Melekler yaradılışları farklı olan varlıklardır.  Cinlerin yaradılışı ateş ve türevleridir.  Meleklerin yaradılışı nurdandır. İnsanların yaradılışının temeli topraktır. 

Cinler insanlara musallat olabilirler. Onun için felak ve nas surelerinde hem cinlerin hem insanların şerrinden Allah'a sığınırım deniliyor. Eğer hakikat olmasalar, müdahaleleri olmasa, şerleri dokunmasa, Kur'an-ı Kerim "onların şerrinden Allah'a sığının" der mi?

"Ahirete bazı insanlar şeytanın çarptığı gibi çıkacaklar" deniyor. Eğer şeytanın müdahalesi, çarpması olmasaydı, ayeti kerime böyle söyler miydi? 

Cinler vardır, ama cinlerin insanlarla  ilişkisi, müdahalesi çok dar bir alanda, yüzbinde, milyonda bir olabilecek bir olaydır. Onun da değişik sebepleri vardır. Şeytan ve cinlerin şerrinden korunmak için Eüzü Besmele'yi çekmek; Allaha sığınmak; Felak ve Nas surelerini okumak yeterlidir.

Nihat Hatipoğlu, "Cinler bir hakikattir, cin suresi diye bir şey vardır. Cinler enerji değildir. Felak ve Nassuresinde hem cinlerin hem insanların şerrinden Allaha sığınılıyor. Cinler vardır ancak cinlerininsanlarla ilişki kurması çok dar bir alanadadır' dedi. 

Cinlerden nasıl korunur?  Cevapla Tv Uzmanı İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu Cinlerden nasıl korunacağını şu sözlerle açıkladı;

Cinlerin şerrinden korunmak için Euzü Besmele çekmek, Allah'a sığınmak, Felak ve Nas okumak yeterlidir.

Kaynak: Cevapla Tv

 

Benzer Haberler