CHP'li Faik Öztrak: İstanbullular, İmamoğlu'na çok daha güçlü sahip çıkacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Ne yaparlarsa yapsınlar; İstanbullular, hakkı yenen İmamoğlu'na çok daha güçlü sahip çıkacaklardır. YSK'ya rağmen milletimiz hak yiyenlere, mızıkçılara 23 Haziran'da şamar gibi bir cevap verecektir" dedi.

CHP'li Faik Öztrak: İstanbullular, İmamoğlu'na çok daha güçlü sahip çıkacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Ne yaparlarsa yapsınlar; İstanbullular, hakkı yenen İmamoğlu'na çok daha güçlü sahip çıkacaklardır. YSK'ya rağmen milletimiz hak yiyenlere, mızıkçılara 23 Haziran'da şamar gibi bir cevap verecektir" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Öztrak, Genel Merkez'de basın toplantısı düzenledi. Öztrak, konuşmasının başında, Antalya'da tatil yaparken, geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan'a Allah'tan rahmet dileyip, cenazesinin yarın öğle vakti Denizli'de toprağa verileceğini söyledi. CHP'li Öztrak, Yüksek Seçim Kurulu'nun, (YSK) İstanbul'daki mevcut ilçe seçim kurulları, seçim müdürleri ve memurların 23 Haziran'daki seçimde görevlerine devam etmeleri yönündeki kararına tepki gösterdi. YSK'nın önceki suç duyurularını da hukuka uygun olmadığı gerekçesiyle geri çektiğini kaydeden Öztrak, "Seçimin neden iptal edildiği hakkında YSK'nın açıkladığı gerekçe sadece 10 gün yaşayabildi. YSK kendi gerekçesini kendisi çürüttü. Bayramın son günü, gece yarısından sonra YSK Başkanı, apar topar '13 ilçe seçim müdürünü geçici olarak 23 Haziran seçimlerine kadar görevden uzaklaştırdık' açıklamasını yaptı. Aslında seçmenin aklıyla alay ediyorlar. İlçelerdeki müdürlerin geçici olarak görevden alınmasıyla bir şeyler olmuş izlenimi vermeye çalışıyorlar. Birilerini tatmin etmeye çalışıyorlar" diye konuştu. 

'YSK köşeye sıkışmıştır'
CHP'li Öztrak, 23 Haziran'da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi nedeniyle İstanbulluların, tatil planlarını değiştirmek zorunda kaldığını belirtti. Bir kez daha sandığa gidileceğini belirten Öztrak, "İstanbul seçimlerinin iptalinin, İmamoğlu'nun mazbatasının elinden alınmasının milli iradeye karşı kaba bir dayatma olduğu, haklı hiçbir gerekçesinin olmadığı bir kez daha ortaya çıkmıştır. YSK köşeye sıkışmıştır, büyük itibar kaybına uğramıştır. Tek adamın baskısına dayanamayan bu kurul, hukuk sisteminin düğmelerini baştan itibaren yanlış iliklemiştir. Ne yaparlarsa yapsınlar; İstanbullular, hakkı yenen İmamoğlu'na çok daha güçlü bir şekilde sahip çıkacaklardır. YSK'ya rağmen milletimiz hak yiyenlere, mızıkçılara 23 Haziran'da şamar gibi bir cevap verecektir. İstanbul halkı bu kaba dayatmaya 'hayır' diyecektir" dedi. 

'Sorunun muhatabı Bahçeli'
CHP'li Öztrak, bir gazetecinin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı AK Parti'li Binali Yıldırım'ın Diyarbakır'daki "İstiklal mücadelesini başlatırken, Ankara'da Büyük Millet Meclisi'ni toplayan Gazi Mustafa Atatürk'ün davet ettiği millet temsilcileri arasında Kürdistan mebusu da Lazistan mebusu da vardı" sözlerinin hatırlatması üzerine şunları söyledi:
"Bu sorunun muhatabı biz değiliz. Bu sorunun muhatabı, Sayın Bahçeli. Bu sorunun Sayın Bahçeli'ye sorulması lazım. Ben de kendisinin ne cevap vereceğini büyük bir merakla bekliyorum."

'Kumpas var'
Partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu ile ilgili Ordu'da yaşananlara ilişkin CHP'li Öztrak, "Burada bir kumpas var. Sayın İmamoğlu'nun yanında milletvekillerimiz var. Onlarla beraber geçme hakkı var; ama Sayın İmamoğlu, ben kendisini çok iyi biliyorum, son derece mütevazı bir insandır. VIP'den geçme gibi bir iddiası yoktur; ancak arkadaşlarımız düşünmüşler, çok büyük kalabalıklar geliyor İmamoğlu için Karadeniz'de. Coşku çerçevesinde normal kapılardan girenleri aksatmamak için VIP'den çıkmayı düşünmüşler; ama bunlar Türkiye'de ilk defa olan şeyler değil. Sayın İmamoğlu zaten milletin gönlünde yer etmiştir,  halkıyla beraber girer çıkar havaalanına" diye konuştu. 

ÇOK OKUNAN HABERLER
Nedim Şener'den çarpıcı yazı: Ülkü ocağında FETÖ'cü Asena! Nedim Şener'den çarpıcı yazı: Ülkü ocağında FETÖ'cü Asena!
Habertürk yazarı Nagehan Alçı'dan Trabzon'da yaşanan olaylara sert tepki Habertürk yazarı Nagehan Alçı'dan Trabzon'da yaşanan olaylara sert tepki
Hilal Kaplan'dan çok konuşulacak Davutoğlu yazısı! Eski defterleri açtı! Hilal Kaplan'dan çok konuşulacak Davutoğlu yazısı! Eski defterleri açtı!
Abdulkadir Selvi'den kulis: AK Parti ve kabinede revizyon ne zaman? Abdulkadir Selvi'den kulis: AK Parti ve kabinede revizyon ne zaman?
Star yazarı Ahmet Kekeç'ten olay yorum: "Sermişler postu Rus kanalına, Erdoğan’a veriştirip duruyorlar!" Star yazarı Ahmet Kekeç'ten olay yorum: "Sermişler postu Rus kanalına, Erdoğan’a veriştirip duruyorlar!"
SON HABERLER
CHP'lilerden çifte maaş alan belediye başkanına istifa çağrısı: Abdülkadir Selvi yazdı! CHP'lilerden çifte maaş alan belediye başkanına istifa çağrısı: Abdülkadir Selvi yazdı!
Livaneli niye orada? Livaneli niye orada?
O töreyi alın ve güney kutbuna doğru yürümeye başlayın O töreyi alın ve güney kutbuna doğru yürümeye başlayın
ABD 'müttefik' Türkiye'yi 'hasım' ilan ederse... ABD 'müttefik' Türkiye'yi 'hasım' ilan ederse...
İhtimaldir İhtimaldir
Adalar’da fayton meselesi Adalar’da fayton meselesi
Gündem Suriye Gündem Suriye
Asya’ya açılmak Asya’ya açılmak