CHP'den veri akışının durduğu iddiası

CHP Genel Başkan yardımcıları Muharrem Erkek, Tuncay Özkan, Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun, partilere veri akışının durduğu iddiasıyla Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) ziyarette bulundu.

CHP'den veri akışının durduğu iddiası

CHP Genel Başkan yardımcıları Muharrem Erkek, Tuncay Özkan, Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun, partilere veri akışının durduğu iddiasıyla Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) ziyarette bulundu. CHP'li Erkek, "Saat 19.36'da siyasi partilerimize YSK'dan veri akışının durması ve bu durum 56 dakika devam ettiği için buradayız. Bu konuda bir rapor hazırlamalarını istedik" dedi.


CHP Genel Başkan Yardımcıları Muharrem Erkek, Tuncay Özkan, Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun, oy sayım işlemi devam ederken YSK'ya ziyarette bulundu. Erkek, Özkan, Salıcı ve Torun, YSK Başkanı Sadi Güven ile görüştü. Çıkışta açıklama yapan Erkek, şöyle dedi:
"Saat 19.36'da siyasi partilerimize YSK'dan veri akışının durması ve bu durma 56 dakika devam ettiği için buradayız. Bunun nedenini sormak için geldik. YSK Başkanı Sayın Sadi Güven ve YSK temsilcileriyle görüştük. Kendisi de bunun nedenini bilmediğini ve henüz öğrendiğini söyledi. Biz de derhal uzman kişilerle görüşüp bu konuda bir rapor hazırlamalarını istedik. Süreci yakından takip ediyoruz. Çünkü seçimler demokrasinin ve ülkemizin geleceğinin en önemli adımıdır. YSK temsilcimiz, YSK Başkanıyla görüştükten sonra raporu bize iletecek."


'Müdahale olursa gereğini yapacağız' 
Süreci yakından takip edeceklerini, tüm sandık görevlilerinin görevlerinin başında olduğunu vurgulayan Erkek, "Tüm sandık kurulu üyelerimiz, müşahitlerimiz, ilçe seçim kurulu üyelerimiz görevinin başında. Tüm sandıklarda ıslak imzalı tutanakları takip ediyoruz. Oradan da tüm kontrollerimizi ve karşılaştırmalarımızı yapacağız. Islak imzalı tutanakları da birleştirme tutanaklarını da takip edeceğiz. Herhangi bir müdahale olursa gereğini yapacağız" ifadelerini kullandı.


CHP'liler, açıklamanın ardından YSK'dan ayrıldı.


 

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Harekat planı rafa kalktığı için mi? Harekat planı rafa kalktığı için mi?
Bodrum'daki gecekondu Bodrum'daki gecekondu
Niye kayyum? Neden diğer seçilmişler değil? Niye kayyum? Neden diğer seçilmişler değil?
Biraz da tersten baksak Biraz da tersten baksak
Özgür Özel bak şu fotoğrafa! Özgür Özel bak şu fotoğrafa!
Restorasyon faaliyetleri ve Şeyh Galib'in sandukası Restorasyon faaliyetleri ve Şeyh Galib'in sandukası
Kayyım kısırdöngüsü Kayyım kısırdöngüsü
CHP ve diğerleri, HDP/PKK konusundaki tavrını artık netleştirmeli CHP ve diğerleri, HDP/PKK konusundaki tavrını artık netleştirmeli