CHP'den, Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı olayı ile ilgili suç duyurusu

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik şehit cenazesindeki saldırı ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve ilgili emniyet yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP'den, Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı olayı ile ilgili  suç duyurusu

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik şehit cenazesindeki saldırı ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve ilgili emniyet yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve beraberindeki bir grup CHP'li, suç duyurusu dilekçelerini Ankara Adliyesi'nde savcılığa teslim etti. Çıkışta basın mensuplarına açıklama yapan Özkoç, Özkoç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında, 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik', Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve bazı emniyet yetkilileri hakkında ise 'görevi kötüye kullanma' iddiasıyla suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.


Özkoç, saldırıya ilişkin ihmali bulunan kişiler hakkında hem CHP adına hem de CHP grubu olarak suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Kılıçdaroğlu cenaze törenine katılmadan önce koruma polislerince emniyete bilgi verildiğini söyleyen Özkoç, buna rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını ileri sürdü. Özkoç, şöyle konuştu:
"Emniyete bildirim yaptığını söylediğimiz kişi kimdir? Polis memurudur, yani kamu görevlisidir. Yalan söylüyorsa derhal hakkında işlem başlatılsın. Bunu nasıl tespit edebilirler? Koruma memuru, arama kaydını göstererek 'saat 10.03'te Ankara Emniyet Şube Amirliğini arayarak, oraya bildirdim' diyor. Ses kayıtları ellerinde mi? Ellerinde. O dakikada telefonla kim aramış biliniyor mu? Biliniyor. Gereğini yapsınlar."


Özkoç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da aleni bir şekilde halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiğini, ilgili yasa kapsamında suç işlediğini kaydetti.
 

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Sen El-Kaide ve DEAŞ ile masaya oturur musun? Sen El-Kaide ve DEAŞ ile masaya oturur musun?
Satır aralarıyla Türk-ABD mutabakatının şifreleri Satır aralarıyla Türk-ABD mutabakatının şifreleri
Dostumuz Putin'in masasındaki bu üniformalı sakallı da kim Dostumuz Putin'in masasındaki bu üniformalı sakallı da kim
Hangisi daha münasip: Çok iyi oldu demek mi? Yakınıp dövünmek mi? Hangisi daha münasip: Çok iyi oldu demek mi? Yakınıp dövünmek mi?
Cephede de güçlüyüz masada da güçlüyüz.. Cephede de güçlüyüz masada da güçlüyüz..
Ankara’dan Soçi’ye 5 kritik gün Ankara’dan Soçi’ye 5 kritik gün
Yeni Sezon Şık Tasarımlarla Tesettür Giyim Yeni Sezon Şık Tasarımlarla Tesettür Giyim
Muharrem Sarıkaya açıkladı: Sahada ve masada kazanan tek kişi var! Muharrem Sarıkaya açıkladı: Sahada ve masada kazanan tek kişi var!