ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Cezaevinden günlük yumurta almak için sabahın köründe kuyruğa giriyorlar

Edirne'de bulunan Tarım Açık Cezaevi satış ofisinde, cezaevi içinde beslenen tavukların taze yumurtasını almak için vatandaşlar kuyruğa giriyor. Tarım Açık Cezaevinin Bedesten dış dükkanlarındaki satış ofisinde, sabahın erken saatinde taze yumurta için uzun kuyruklar oluşuyor.

Cezaevinden günlük yumurta almak için sabahın köründe kuyruğa giriyorlar
02 Nisan 2018

Edirne Tarım Açık Cezaevi satış ofisinde, vatandaşlar günlük taze yumurta alabilmek için kuyruk oluşturuyor.
Tarım Açık Cezaevinin Bedesten dış dükkanlarındaki satış ofisinde, sabahın erken saatinde taze yumurta kuyruğu uzadıkça uzuyor. Üretilen taze yumurtalar, kent merkezindeki cezaevinin 3 satış ofisinde, binlerce kişiye ulaşıyor. 30’lu koli, 9 liradan alıcı bulurken cezaevinin sattığı yumurtalar, piyasaya göre daha uygun fiyata satılıyor.
Kuyrukta yumurta almayı bekleyen Ahmet Sarı, "Cezaevinin yetiştirdiği yumurtalar günlük ve çok taze. Yerken hiç şüphemiz olmuyor. Sabahın erken saatinde kuyruğa girmek zorundasınız çünkü 1-2 saatte yumurta bulmak mümkün değil. Hemen tükeniyor. Talep fazla. Bazen bir koli bazen 2 koli alıyoruz. Evde yumurtayı çok tüketiyoruz. Fiyatta çok uygun. 30’lu koli 9 lira” dedi.
Edirne Tarım Açık Cezaevi, Türk Patent Enstitüsünden 2005 yılında ’EDAC’ adıyla patent alarak et, kıyma, yumurta ve pirinç üretiminin yanı sıra meyveyle sebze üretimi yaparak ürünlerin satışını gerçekleştiriyor.

Benzer Haberler