Çamlıca Camii’inde ilk cuma namazı

Çamlıca Camii’nde bugün ilk cuma namazı kılındı. Cuma namazını kılmak için camiye çok sayıda vatandaş akın etti. Cuma namazı çıkışı AK Parti İstanbul il Başkanı Bayram Şenocak Basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Çamlıca Camii’inde ilk cuma namazı

Çamlıca Camii’nde bugün ilk cuma namazı kılındı. Cuma namazını kılmak için camiye çok sayıda vatandaş akın etti. Cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını cevaplayan AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, “Ben sayın cumhurbaşkanımızın şahsında tüm emeği geçenlerden Allah bin kere razı olsun diyorum. Böylece devasa ve kalıcı bir eser meydana geldi” dedi.

İlk cuma namazında İstanbul'un en yüksek tepesine yapılan ve inşaatı 6 yıl süren Çamlıca Camii’ne birçok ilçeden gelen vatandaşlar cuma namazını kıldı. Halı serili alanda 25 bin olmak üzere toplam 63 bin kişi aynı anda ibadet edebiliyor. İlk cuma namazının kılındığı Çamlıca Camii’ne Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da katılarak cuma namazlarını kıldılar.

“Kalıcı bir eser meydana geldi”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak cami çıkışında yaptığı değerlendirmede, “Bugün burada çok duygulandık. Büyük bir kalabalıkla beraber burada ilk cuma namazını eda etmiş olduk. Ben sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında tüm emeği geçenlerden Allah bin kere razı olsun diyorum. Böylece devasa ve kalıcı bir eser meydana geldi. İnşallah uzun yıllar hizmet verecek olan bu camimizde Müslüman kardeşlerimiz ibadetlerini yerine getirecek. Birçok değişik organizasyonlarında burada yapılabileceği bir külliye inşa edildi” diye konuştu.

“Buranın bir özlemi vardı”               

Şenocak, “Kalabalığa bakıyoruz, buraya değişik ilçelerden birçok insanımız geliyor. Buranın bir özlemi vardı. Uzun yıllardır inşaatı devam eden bir yer olduğu için ilk cumanında kılınmasıyla da çok büyük bir kalabalık yer aldı. İnşallah hayırlı uğurlu olur” ifadelerini kullandı.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Geçirdiği kaza sonrası yatağa bağımlı olan dağcı, 6,5 yıl sonra ayağa kalktı Geçirdiği kaza sonrası yatağa bağımlı olan dağcı, 6,5 yıl sonra ayağa kalktı
Adana’da buğday hasadı başladı Adana’da buğday hasadı başladı
Nurdağı’nda, TIR ile çarpışan traktör ikiye ayrıldı Nurdağı’nda, TIR ile çarpışan traktör ikiye ayrıldı
Bilecik’te ekmeğe zam yapıldı Bilecik’te ekmeğe zam yapıldı
Aydın'da dayısından zorla para alan kuzenini tabancayla vurarak öldürdü Aydın'da dayısından zorla para alan kuzenini tabancayla vurarak öldürdü
Moldovalı Maria, Müslüman oldu Moldovalı Maria, Müslüman oldu
SON HABERLER
Sadece Galatasaray Sadece Galatasaray
Ey solaklar.. İstanbul’daki sorunuzu, Yusufeli’de niye sormuyorsunuz? Ey solaklar.. İstanbul’daki sorunuzu, Yusufeli’de niye sormuyorsunuz?
Batılılaşma sürecinde neler kaybettik?(3) Batılılaşma sürecinde neler kaybettik?(3)
İncil ve Tevrat’ta bundan sonra olacaklar hakkında.. İncil ve Tevrat’ta bundan sonra olacaklar hakkında..
Dostça bir yazı Dostça bir yazı
Hayâmız bizim muhafızımızdır Hayâmız bizim muhafızımızdır
Samsun'da şeker hastası kadın evinde ölü bulundu Samsun'da şeker hastası kadın evinde ölü bulundu
Kocaeli'de otomobil aydınlatma direğine çarptı: 1 ölü, 2'si çocuk 3 kişi yaralı Kocaeli'de otomobil aydınlatma direğine çarptı: 1 ölü, 2'si çocuk 3 kişi yaralı