ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bursa’daki FETÖ’ soruşturmasında 82 eski polis ve asker gözaltına alındı

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, ByLock kullandıkları tespit edilen 82 eski polis ve askeri gözaltına aldı.

Bursa’daki FETÖ’ soruşturmasında 82 eski polis ve asker gözaltına alındı
10 Mayıs 2018

Bursa’da FETÖ’nün asker ve polis kanadına büyük darbe indirildi.
Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ByLock kullandıkları tespit edilen 82 eski polis ve askeri gözaltına aldı.
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında operasyonlarına devam ediyor. Geçtiğimiz gün 15 Temmuz hain darbe girişi sonrası meslekten ihraç edildikleri öğrenilen 27 polis memurunu örgüt ile bağlantılı oldukları gerekçesi ile gözaltına alan polis, o polislerin ifadeleri kapsamında operasyonlarını genişletti.
Alınan ifadeler ve yapılan incelemeler neticesinde FETÖ/PDY örgütü ile bağlantılı oldukları öğrenilen çoğu ByLock kullanıcısı 82 eski polis memuru ve asker gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslardan emniyetteki işlemleri biten 25 kişi adli makamlara sevk edilirken, geri kalan 57 kişinin sorgusu ise devam ediyor.
Öte yandan operasyonların hız kesmeden devam edeceği öğrenildi.

Benzer Haberler