Bursa'da önce hastane koridorundan kurtuldular ardından bebekleri dünyaya geldi

Bursa’da 8 aylık hamile eşiyle maddi imkansızlık sebebiyle hastane koridorunda yatıp kalkan Feridun İvdil, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nün sahip çıkmasıyla sıcak yuvaya kavuştular.

Bursa'da önce hastane koridorundan kurtuldular ardından bebekleri dünyaya geldi

Bursa’da 8 aylık hamile eşiyle maddi imkansızlık sebebiyle hastane koridorunda yatıp kalkan Feridun İvdil, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün sahip çıkmasıyla önce sıcak ve temiz yuvaya ardından bebeğine kavuştu. Dramdan mutluluğa ulaşan İvdil ailesi sıcak yuvalarında dünyaya yeni gelen çocuklarını büyütüyor.
Doğacak çocukları "anne karnında üşümesin" diye hastane koridorlarında yaşayan ve devletin sahip çıkarak bir eve yerleştirdiği Feridun ve Gülçin İvdil çifti, devlet koruması altında yeni doğan bebekleri Kerem’i sıcak yuvalarında büyütüyor. İhlas Haber Ajansı’nın Dünya Engelliler Günü’nde gündeme getirdiği hastane koridorlarında yatan ailenin dramına devlet ve hayırseverler sessiz kalmadı. Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne giderek koridorda yatan aileyi geçici olarak bir bakım evine, daha sonra sıcak bir yuvaya aldı. İşsiz babaya da toplum yararına çalışma programı kapsamında iş sözü verildi. O aile şimdi dünyaya yeni gelen oğulları Kerem ile birlikte sıcak yuvalarında yaşıyor.

"Devlet bize ev buldu, sıcak bir yuvamız oldu"
Eşiyle birlikte yeni hayatından çok memnun olduğunu dile getiren Feridun İvdil, "Hastane koridorlarında yatıp kalkıyorduk. Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bizi hastaneden aldı ve geçici olarak belediyeye ait bir bakım evinde kaldık. Eşimin doğumu yaklaşınca, onu da özel bir kadın doğum hastanesine yatırdılar ve eşim orada doğum yaptı. Doğumdan sonra devlet bize ev buldu ve yardımseverlerin getirdiği eşyalarla evi dizdi, sıcak bir yuvamız oldu" diye söyledi.

"Oğlum sıcak bir yuvaya sahip oldu, akşam eve gelince yorgunluğumu onunla gideriyorum"
Şu an bir işte çalıştığını ve oğlu sıcak bir yuvada dünyaya geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen İvdil, " Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü otoparkında çalışıyorum, rahatım da işim de çok iyi. Orada herkes bana destek oluyor. Bana yardımcı olan herkesten Allah razı olsun. Çok sevinçliyim, oğlum şu an sıcak bir yuvaya sahip oldu, sağlığı da iyi durumda. Akşam eve geldiğimde yorgunluğumu oğlumla gideriyorum, onu görünce hiçbir yorgunluğum kalmıyor. Başta Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Erkut Öneş Bey olmak üzere bize yardımcı olan herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

"Çocuğuma sıcak bir yuva kurduğum için çok mutluyum"
Yardımcı olan herkese teşekkür eden Gülçin İvdil, "Çocuğumuza sıcak yuvamızda kavuştuk, bizi bu duruma getiren başta Müdürümüz Erkut Öneş olmak üzere herkese teşekkür ederim. Sıcak bir eve geçip, çocuğuma sıcak bir yuva kurduğum için çok mutluyum. Devlet bize sahip çıktı, çocuğumu dünyaya getirdim, yardımcı olan herkese teşekkür ederim" ifadesinde bulundu.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erkut Öneş, "Aileyi hastane koridorundan alıp sıcak bir yuvaya yerleştirdik. Uludağ OSB bir yıllık ev kirasını karşıladı. Daha sonra o gün söz verdiğimiz gibi Feridun İvdil’i toplum yararına çalışma kapsamında işe aldık. Şu anda burada çalışıyor. Çocuğumuz sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Onu da bakanlığımızın sosyal, ekonomik destek hizmetinden yararlandırıyoruz" dedi.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Konya’da DEAŞ operasyonu sonucu yabancı uyruklu 9 kişi gözaltına alındı Konya’da DEAŞ operasyonu sonucu yabancı uyruklu 9 kişi gözaltına alındı
11 ilde FETÖ operasyonu: 31 gözaltı kararı, 15 gözaltı 11 ilde FETÖ operasyonu: 31 gözaltı kararı, 15 gözaltı
Mert Nobre, futbol hayatını sonlandırdı Mert Nobre, futbol hayatını sonlandırdı
İzmir'de kumar operasyonu: 31 bin 800 TL para cezası İzmir'de kumar operasyonu: 31 bin 800 TL para cezası
Bayburt'ta kullandığı traktörün altında kalan 17 yaşındaki Talip, öldü Bayburt'ta kullandığı traktörün altında kalan 17 yaşındaki Talip, öldü
Köprübaşı'nı dolu ve yağmur vurdu; 15 bin civciv ve tavuk öldü Köprübaşı'nı dolu ve yağmur vurdu; 15 bin civciv ve tavuk öldü
SON HABERLER
‘Ordu’nun Değerleri’ ödül töreni ‘Ordu’nun Değerleri’ ödül töreni
Kars’ta kaybolan küçük kızdan 8 gündür haber alınamıyor Kars’ta kaybolan küçük kızdan 8 gündür haber alınamıyor
Van'da narkotik köpeği Alfa, pul biber ile kamufle edilmiş eroini buldu Van'da narkotik köpeği Alfa, pul biber ile kamufle edilmiş eroini buldu
Karşılıksız aşktan kurtulmanın 10 yolu Karşılıksız aşktan kurtulmanın 10 yolu
Büyük gün Büyük gün
Bugün niye gençlik bayramı? Bugün niye gençlik bayramı?
Tatille başarı gelir mi? Tatille başarı gelir mi?
Meryem Cannes’da olmasa ne yapardık! Meryem Cannes’da olmasa ne yapardık!