Bursa'da evlerinde Öcalan kitapları çıkan, eylem hazırlığındakiörgüt üyelerinin savcılık sorgusu sürüyor

Bursa TEM ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda evlerinde terörist başının kitapları ele geçirilen örgüt üyelerinin savcılık sorgusu sürüyor.

Bursa'da evlerinde Öcalan kitapları çıkan, eylem hazırlığındakiörgüt üyelerinin savcılık sorgusu sürüyor

Bursa TEM ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda gözaltına alınan DGH üyeleri adliyeye sevk edildi. PKK’nın şehir yapılanması olarak faaliyet gösteren, kitleleri eylemlere yönlendiren ve eylem hazırlığında olan, evlerinde terörist başının kitapları ele geçirilen örgüt üyelerinin savcılık sorgusu devam ediyor.


Bursa Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK/KCK terör örgütüne yönelik yapılan çalışmalarda, örgütün şehir ve gençlik yapılanması olarak bilinen Devrimci Gençlik Hareketi’ne mensup şahısların peşine düştü. DGH mensubu oldukları tespit edilen 15 şüphelinin yakalanması için harekete geçen TEM ekipleri, Bursa’nın merkez Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım ilçelerinde 14 farklı adrese operasyon yaptı. Operasyonda şüphelilerin tamamı gözaltına alınırken, evlerde yapılan aramalarda da çok sayıda dijital materyal ve çoğu PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’a ait örgütsel içerikli yayınlar ele geçirildi.


Emniyette yapılan ilk incelemelerde şüphelilerin kitleleri örgüt lehine eylem yapmaya yönlendirdikleri ve çeşitli eylem hazırlığında oldukları öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adli makamlara sevk edildi. Şahısların savcılık sorguları devam ediyor.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Hıncal Uluç’tan gazetesine sert eleştiri: "İmamoğlu olmasa..." Hıncal Uluç’tan gazetesine sert eleştiri: "İmamoğlu olmasa..."
SON HABERLER
Ahmet Hakan'dan dikkat çeken 'kayyım' yazısı: Kayyım kısırdöngüsü! Ahmet Hakan'dan dikkat çeken 'kayyım' yazısı: Kayyım kısırdöngüsü!
Hıncal Uluç’tan gazetesine sert eleştiri: "İmamoğlu olmasa..." Hıncal Uluç’tan gazetesine sert eleştiri: "İmamoğlu olmasa..."
Harekat planı rafa kalktığı için mi? Harekat planı rafa kalktığı için mi?
Bodrum'daki gecekondu Bodrum'daki gecekondu
Niye kayyum? Neden diğer seçilmişler değil? Niye kayyum? Neden diğer seçilmişler değil?
Biraz da tersten baksak Biraz da tersten baksak
Özgür Özel bak şu fotoğrafa! Özgür Özel bak şu fotoğrafa!
Restorasyon faaliyetleri ve Şeyh Galib'in sandukası Restorasyon faaliyetleri ve Şeyh Galib'in sandukası