ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bursa'da 64 yıllık bina şiddetli yağmura dayanamadı

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde 1954 yılında yapılan ve 1998 yılından beri kullanılmayan 2 katlı metruk bina son günlerde yağan şiddetli yağışlardan sonra çatırdamaya başladı. Polisin güvenlik tedbirleri aldığı bina aniden kendi kendine yıkıldı.

Bursa'da 64 yıllık bina şiddetli yağmura dayanamadı
10 Mayıs 2018

BURSA'nın merkez Osmangazi ilçesinde, yağmur yağışına  dayanamayan 64 yıllık bina yıkıldı. Binanın yıkılma anı ise kameralara yansıdı.
Olay, saat 23.00 sıralarında Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesi Bahar Mahallesi’nde meydana geldi. 1954 senesinde yapılan, 1998 yılından bu yana ise kullanılmayan Mehmet Aydın’a ait 2 katlı metruk bina son yağan kuvvetli yağışların ardından çatırdamaya başladı. Çatlama seslerini duyan mahallelilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri çevredeki binaları tedbir amaçlı boşalttı. Sokağa giriş-çıkışlar da kapatılırken, itfaiye ve zabıta ekiplerinin desteğiyle çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. Binanın bir kısmı aniden kendi kendine yıkıldı. Yıkılma anı ise o anlarda  kameralara yansıdı. Metruk binanın sahibi Mehmet Aydın ise yaptığı açıklamada, binanın yıkımı için maddi imkanları olmadığını belirtti.

Benzer Haberler