Burdur'da engelli kıza tecavüz eden şahıs 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı

BURDUR'da evlerine ekmek yapmak için gelen komşusunun kızı zihinsel, konuşma ve duyma engelli E.M.'ye (20) odada uyurken cinsel saldırıda bulunduğu olay, engelli kızın hamile kalmasıyla ortaya çıktı. Tutuklu yargılanan Mustafa Şahin (60), 24 yıl hapse mahkum edildi.

Burdur'da engelli kıza tecavüz eden şahıs 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı

BURDUR'da evlerine ekmek yapmak için gelen komşusunun kızı zihinsel, konuşma ve duyma engelli E.M.'ye (20) odada uyurken cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan Mustafa Şahin (60), 24 yıl hapse mahkum edildi.

Burdur'da geçen yıl ağustos ayında zihinsel, konuşma ve duyma engelli E.M., ailesiyle aynı sokaktaki komşularının müstakil evine ekmek pişirmeye gitti. Ailesi ve komşuları ekmek pişirirken, E.M. ise içerideki bir odada uyudu. Bu sırada iddiaya göre ev sahibi Mustafa Şahin odaya girerek, E.M.'ye tecavüz etti. Daha sonra evden çıkan Mustafa Şahin'in fermuarının açık olduğunu gören E.M.'nin babası M.A.M., ne yaptığını sordu. Mustafa Şahin ise bir şey olmadığını söyledi. Olaydan bir süre sonra E.M.'nin hamile olduğunu anlayan ailesi, Mustafa Şahin'den şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Mustafa Şahin tutuklandı.

Örnekler yüzde 99,99 uyuştu
Mustafa Şahin hakkında 'Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda olan kişiye karşı nitelikli cinsel saldırı' suçundan dava açıldı. Sanık Mustafa Şahin'den alınan DNA örnekleriyle E.M.'nin karnındaki cenin alınarak incelenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumu İhtisas Dairesi'ne gönderildi. Yapılan inceleme sonucunda cenindeki örneklerin sanık Mustafa Şahin'in DNA'sıyla yüzde 99,99 oranında uyuştuğu tespit edildi.

'Hiç dokunmadım'
Burdur Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmalarda Mustafa Şahin, E.M.'ye tecavüz etmediğini öne sürerek, "Olaydan benim uzaktan yakından alakam yok. Sadece kız altına kaçırıyordu. Annesi ve babası yanımdayken, kızın altına kaçırmasına yönelik göbeğinin düşük olup olmadığını kontrol ettim. Bunun dışında ben bu kız çocuğuna hiç dokunmadım" dedi.

'Hamile olunca anlattıklarının doğru olduğunu anladık'
Baba M.A.M. ise ifadesinde, "Hamileliğini öğrendiğimizden önceki bir dönemde sanığın evine gitmiştik. Kızım içeride uyuyordu. Ben bakmak için girdiğimde kızımın göbeği açıktı, alt kısmı açık değildi. Ancak sanığın da o esnada fermuarı açıktı. 'Ne yapıyorsun' diye sorduğumda, 'Bir şey yok' diyerek dışarı çıktı. Kızım eskiden altına kaçırmazdı. Bu olaylardan sonra altına kaçırmaya başladı. Kızım sanığın evine gitmek istediğimizde el hareketleriyle başına gelenleri anlatmaya çalışıyormuş. Ama biz kızımdaki rahatsızlık nedeniyle ona inanmıyorduk. Hamile olunca anlattıklarının doğru olduğunu anladık. Benim kızım yabancı kişilere hatta annesi dışındaki kişilere karşı saldırgandır, bunun için kendisine sakinleştirici ilaç veririz. Son 2 yıldır sanıkla çok bir araya geldik. Kızım sanığı bilir ve tanır. Sanığın kızıma ilaç verip vermediğini bilmiyorum" diye konuştu.

Beraatını istedi
Olayla ilgili bugün görülen karar duruşmasına tutuklu sanık Mustafa Şahin ve avukatı ile mağdur E.M.'nin ailesi ve avukatları katıldı. E.M. duruşmada bulunmadı. Son sözü sorulan tutuklu sanık Mustafa Şahin, olayı kendisinin gerçekleştirmediğini öne sürerek, beraatını istedi.

24 yıl hapis cezası verildi
Mahkeme heyeti Mustafa Şahin'i önce 16 yıl hapis cezasına çarptırdı. Daha sonra mağdurun beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda olmasını göz önünde bulunduran mahkeme heyeti cezayı 24 yıla çıkardı.

 

ÇOK OKUNAN HABERLER
Ertuğrul Özkök'ten bomba yazı: Güya Kürt davası için savaşıyorlar. Öldürdükleri insanlar da Kürt! Ertuğrul Özkök'ten bomba yazı: Güya Kürt davası için savaşıyorlar. Öldürdükleri insanlar da Kürt!
Ahmet Taşgetiren soruyor: Akıncı 'haddinin bildirileceğini' düşünmedi mi? Ahmet Taşgetiren soruyor: Akıncı 'haddinin bildirileceğini' düşünmedi mi?
SON HABERLER
Ahmet Taşgetiren soruyor: Akıncı 'haddinin bildirileceğini' düşünmedi mi? Ahmet Taşgetiren soruyor: Akıncı 'haddinin bildirileceğini' düşünmedi mi?
Ertuğrul Özkök'ten bomba yazı: Güya Kürt davası için savaşıyorlar. Öldürdükleri insanlar da Kürt! Ertuğrul Özkök'ten bomba yazı: Güya Kürt davası için savaşıyorlar. Öldürdükleri insanlar da Kürt!
Sizin ne işiniz var önce onu söyleyin! Sizin ne işiniz var önce onu söyleyin!
Barış Pınarı harekâtı... Sahada değişen dengeler Barış Pınarı harekâtı... Sahada değişen dengeler
Fırat’ın doğusunda 2012 sonrasındaki denklem altüst oldu Fırat’ın doğusunda 2012 sonrasındaki denklem altüst oldu
Bir sınır kasabamızdan ibret dolu cuma hikâyesi Bir sınır kasabamızdan ibret dolu cuma hikâyesi
Harekâtta neler oluyor, Trump’tan yaptırım bekleniyor mu? Harekâtta neler oluyor, Trump’tan yaptırım bekleniyor mu?
Geride kalacak Türkiye imajı Geride kalacak Türkiye imajı