Bu soruya ülkesini ve “dava arkadaşlarını” Batı’ya jurnalleyen Ahmet Davutoğlu cevap vermeli!

Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç "Bu soruya Davutoğlu cevap vermelidir!" başlıklı yazısında ABD’deki kumpas davasında Türkiye aleyhinde tanıklık yapan firari FETÖ’cü Hüseyin Korkmaz ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

Kekeç, "Meclis’e yollanan fezlekelerin hazırlayıcısı da bu şerefsizdi...  Hani Ahmet Davutoğlu, dört bakan için “Yüce Divan’a gidip aklanıp gelsinler” diyordu ya. Yargılamalar, işbu şerefsizin hazırladığı fezleke üzerinden yürütülecekti. Israrla “Yüce Divan” diyen siyasiler (Davutoğlu ve Ahmet Taşgetiren gibi Davutoğlu’cular), işbu fezlekenin Hüseyin Korkmaz tarafından kaleme alındığı, “bir numaralı sanık” olarak da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işaret edildiği bilgisine sahip miydiler? Bu soruya, ülkesini ve “dava arkadaşlarını” Batı’ya jurnalleyip duran Davutoğlu cevap vermelidir!" ifadelerini kullandı.

Ahmet Kekeç'in dikkat çeken yazısından bir bölüm:

FETÖ’nün beyni sayılabilecek eski savcı Gültekin Avcı önce tahliye edildi, sonra yeniden tutuklandı. FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan da tahliye edildi. Artık tutuksuz yargılanacak. 

Bu iki ismin niçin tahliye ettirildiğine HSK baksın... 

HSK şuna da baksın: 

Mahkemede her iyi hal gösteren tahliye mi edilecek? 

Çünkü FETÖ’nün şanlı (!) tarihi “tahliye hikâyeleri” ve ihanetlerle dolu. Mahkemede iyi hal gösterip (ve tabii işbirliği yapıp) tahliye belgesini kapan soluğu ülke dışında alıyor. Bunun sayısız örneği var. Yurt dışına çıkanlardan bir teki bile (evet bir teki bile) ülkeleri lehinde pozisyon almıyor. 

Örnek mi? 

Pensilvanya’da mukim şarlatan, 17/25 Aralık darbe operasyonunu yürüten kamu görevlilerinden bahisle, “Binde birini bile tanımam” demişti. 

Hepsini tanıyordu oysa. 

İsim isim tanıyordu hatta. 

Birçoğuyla farklı vesilelerle bir araya gelmiş, aynı maklubeye kaşık sallamışlardı. 

Birçoğunun eylemlerinden “anında” haberdar ediliyor ve sürekli enformasyon alıyordu. Aldığı enformasyon doğrultusunda yeni görevler tevdi ediyor, yeni “operasyon emirleri” veriyordu. 

Bu kamu görevlilerinden biri, Hüseyin Korkmaz’dı... 

Komiser yardımcısıydı... 

Şarlatanın “tanımadığını” söylediği özel yetiştirilmiş bu eleman, 17/25 Aralık girişiminin uygulayıcılarından biri olarak karşımıza çıktı. 

Hatırlayacaksınız, gözaltına alındığında “Hırsızdan korksaydık, polis olmazdık” diye slogan atmış, ekip otosuna götürülünceye kadar “Kral çıplak” diye bozuk plak gibi tekrarlayıp durmuştu. (Annesi de, “Ben oğlumu Fetih dualarıyla büyüttüm. Ülkesine ihanet etmez” demişti.)

Bir süre içeride tutuldu. 

İçerideyken, işbirliği halindeydi. Daha doğrusu “kuzu” modundaydı. “Aşırı” denilebilecek bir davranış sergilememiş, hatta haksız yere içeride tutulan “mağdur polisi” oynamıştı. 

17 ay sonra salıverildi. 

Salıverildiğinde yaptığı açıklama manidardır: “Hiç görev almadım. Hiç alakamın, hatta bilgimin dahi olmadığı, herkes gibi medyadan, 25 Aralık tarihinde öğrendiğim bir dosyayla ilgili tam 17 ay 10 gündür tutukluydum. İlk defa hakkında adil bir karar verildi.”

Büyük bir pişkinlikle “mağdur” rolü oynayan bu şerefsiz, aylar sonra Amerika’daki Hakan Atilla davasında ortaya çıktı ve “hiç görev almadım” dediği operasyonun en önemli yürütücülerinden biri olduğunu açıkladı. Yani, ülkesi aleyhinde “tanıklık” yaptı. (Tanıklığın tarifesi 50 bin dolardır ve tediyesi FBI tarafından sağlanmıştır.)

Şimdi sıkı durun: 

Meclis’e yollanan fezlekelerin hazırlayıcısı da bu şerefsizdi... 

Hani Ahmet Davutoğlu, dört bakan için “Yüce Divan’a gidip aklanıp gelsinler” diyordu ya. Yargılamalar, işbu şerefsizin hazırladığı fezleke üzerinden yürütülecekti. (“Davutoğlu niçin AK Partiden koptu?” diye merak ediyor musunuz hâlâ?)

Ahmet Kekeç'in yazısının tamamı için tıklayınız...

ÇOK OKUNAN HABERLER
Ali Karahasanoğlu: 'CHP Kafası' işte bu kafa Ali Karahasanoğlu: 'CHP Kafası' işte bu kafa
Ahmet Taşgetiren: Önce ve en çok bize lazım Ahmet Taşgetiren: Önce ve en çok bize lazım
Burhanettin Duran: Yeni hikayeyi yazan Erdoğan mı Macron mu? Burhanettin Duran: Yeni hikayeyi yazan Erdoğan mı Macron mu?
Arslan Bulut: İmamoğlu neden her zaman pozitif? Arslan Bulut: İmamoğlu neden her zaman pozitif?
Engin Ardıç: Bir tek düşüncesi var 'Beni CHP'den cumhurbaşkanı adayı yapın' Engin Ardıç: Bir tek düşüncesi var 'Beni CHP'den cumhurbaşkanı adayı yapın'
Ali Karahasanoğlu: Öğrenciye yurt peşkeş! Gazeteciye fitness salonu: Hizmet! Ali Karahasanoğlu: Öğrenciye yurt peşkeş! Gazeteciye fitness salonu: Hizmet!
SON HABERLER
Deniz Zeyrek: Ekmek yoksa keyif çayı için Deniz Zeyrek: Ekmek yoksa keyif çayı için
Arslan Bulut: İmamoğlu neden her zaman pozitif? Arslan Bulut: İmamoğlu neden her zaman pozitif?
Ali Karahasanoğlu: Öğrenciye yurt peşkeş! Gazeteciye fitness salonu: Hizmet! Ali Karahasanoğlu: Öğrenciye yurt peşkeş! Gazeteciye fitness salonu: Hizmet!
Burhanettin Duran: Yeni hikayeyi yazan Erdoğan mı Macron mu? Burhanettin Duran: Yeni hikayeyi yazan Erdoğan mı Macron mu?
Abdulkadir Selvi: Kılıçdaroğlu neden erken seçim istiyor? Abdulkadir Selvi: Kılıçdaroğlu neden erken seçim istiyor?
Meftaya ilaç verilir mi? Meftaya ilaç verilir mi?
Siyasi atık Serok Ahmet'in pişkinliği Siyasi atık Serok Ahmet'in pişkinliği
Barzani'den bize dost, PKK'ya düşman olmaz! Barzani'den bize dost, PKK'ya düşman olmaz!