ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Boyun ve gıdı estetiği nasıl yapılır?

Gıdı olarak da tanımlanan çene altı bölgesi, kilo alımlarında yağların ilk toplandığı yerdir. Sadece kilo ile sarkmayan gıdı zamanlada sarkmalar görülmektedir. Peki Boyun ve gıdı sarkmasının tedavisi nedir? Medikal Estetik Hekimi Hüseyin Tırman cevap verdi.

05 Nisan 2018

Çene ve gıdı germe ameliyatları son zamanlarda gelişen teknolojiler ile birlikte hızlı ve kesin çözümler ile hastalara mutlu ediyor. Çene ve gıdı kısmında oluşan sarkmalar nasıl tedavi edilmeli? Tedavi yöntemleri nelerdir? diye Cevapla Tv Uzmanlarından Medikal Estetik Doktoru Hüseyin Tırman'a sorduk. İşte Hüseyin Tırman'ın Cevapla Tv kameralarına verdiği cevap

'Çene bölgesi özellikle yüz ovalimizi oluşturmakta veya yüzümüzün oranlarında çok önemli yer kaplamaktadır. Bu nedenle çene bölgesinde yapılacak düzeltmelerle yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması gerçekten önemlidir.

Özellikle karşımıza çıkan sorunlardan biri ağız çevresindeki kas hakimiyetinin artmasıdır. Bu da bizim dudak köşelerimizi aşağı çekerek bizi yorgun ve üzgün gösterebilir.

Aynı zamanda çenemizin ortasında bozuk para görüntüsü oluşturabilir. Bunları botokslar tedavi etmek mümkündür.Yine bu bölgelerde eksilen volümler varsa dolgularla yerine konulması hastayı çok daha iyi hissettirir. Bu bölgede yaşanan gevşemeleri yada gıdı bölgesindeki sarkmaları ultherapy, thermalift gibi yöntemlerle yenilemek ve düzeltmek mümkündür.'

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler