ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bodrum'da martı yüzünden 60 dönümlük arazi kül oldu

Bodrum'un Kemer Mahallesi’nde iddiaya göre buğday ekili bir tarla içinden geçen elektrik tellerine çarpan martı yüzünden çıkan kıvılcım yangına neden oldu. Rüzgarla birlikte büyüyen yangın nedeniyle 60 dönümlük buğday ekili arazi tamamen yandı.

Bodrum'da martı yüzünden 60 dönümlük arazi kül oldu
29 Mayıs 2018

Bodrum’un Kemer Mahallesi’nde çıkan yangında yaklaşık 60 dönümlük buğday arazisi kül oldu. Yangına, buğday ekili tarla içinden geçerken elektrik tellerine çarparak kıvılcım çıkaran bir martının neden olduğu öğrenildi.
Kemer Mahallesi’nde iddiaya göre buğday ekili bir tarla içinden geçen elektrik tellerinde elektriğe çarpılan martının çıkardığı kıvılcımdan yangın başladı. Rüzgarla birlikte bir anda büyüyen yangın, çevredeki tarlalara da sıçradı. Yangını ihbar alan Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ve Bodrum Orman İşletme Şefliğine bağlı ekipler, yangın mahalline intikal etti. Ekipler, geniş bir alana yayılan alevleri söndürebilmek için yoğun çaba sarf etti.
Uzun uğraşlar sonucu yangın söndürülürken, 60 dönümlük ekin alanı küle döndü. Buğdayları küle dönen çiftçiler ise büyük üzüntü yaşadı. Jandarma ekipleri yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme yaptı.

Benzer Haberler