Berat Albayrak'ın yerini koruduğu bir kabine değişikliği çoğu kişinin gözünde yok hükmünde olacaktır!

Gazeteci-yazar Murat Yetkin,"Ateş bacayı sarınca: Demirtaş’tan Davutoğlu’na, İmamoğlu’na dek" başlıklı yazısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın kabinesinde değişikliğe gideceği iddiaları ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

Berat Albayrak'ın yerini koruduğu bir kabine değişikliği çoğu kişinin gözünde yok hükmünde olacaktır!

Ekonominin üç çeyrektir küçüldüğüne dikkati çeken Yetkin, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın "yerini koruduğu" bir kabine revizyonunun birçok kişinin gözünden "yok hükmünde" olacağı değerlendirmesinde bulundu.

Yetkin'in yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Şimdi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sıkıntıyı aşmak için hem de “radikal” bir kabine değişikliği yapacağı konuşulmaya başlandı yeniden. Sözü uzatmanın alemi yok: Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yerini koruduğu, ya da etkin görevde kaldığı bir kabine değişikliği iç siyaset odaklarından dış yatırımcılara dek çoğu kişinin gözünde yok hükmünde olacaktır. Oysa Ankara’nın dinamikleri Erdoğan ve aile çevresinin, güçlü bir kurban vermeme ruh halinde olduğunu gösteriyor.

Ekonomi çok önemli. Üçüncü çeyrektir küçülüyor; her ne kadar TV’lere çıkmaya akredite yorumcular sırf küçülme demiş olmamak için “negatif büyüdü” gibi çarpıtmalar uydursalar da. Ücretler zamlara yetişemiyor, işsizlik artıyor. 

Ekonomide sıkıntı devam ederken Erdoğan’ın AK Parti hükümetinin hareket alanı başka alanlarda da daralıyor. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görevden alınan belediye HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanlarıyla Diyarbakır’da buluşmasından iki gün sonra, önceki HDP eş-genel-başkanı Selahattin Demirtaş yasadışı örgüt kurma suçlarından tahliye aldı. Ama propaganda suçundan mahkum olduğu için bir süre daha cezaevinde tutulacak. Bunda 18 Eylül’de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Demirtaş davasını görüşecek olmasının payı olduğu yorumları yapıldı. Ancak İmamoğlu’nun CHP ile HDP arasında, Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen haftaki HDP heyetiyle görüşmesi ardından kurduğu köprünün AK Parti’de yol açtığı rahatsızlık da ortada...

Murat Yetkin'in yazısının tamamı

ÇOK OKUNAN HABERLER
Bedri Baykam'dan Kılıçdaroğlu'nun CHP'sine ağır sözler! Bedri Baykam'dan Kılıçdaroğlu'nun CHP'sine ağır sözler!
Yılmaz Özdil: Ayasofya hangi gerekçeyle cami yapıldı? Yılmaz Özdil: Ayasofya hangi gerekçeyle cami yapıldı?
15 Temmuz'dan ders çıkarmak... 15 Temmuz'dan ders çıkarmak...
Erdoğan kendine sormalı: 15 Temmuz'dan hala ders çıkarılamadı mı? Erdoğan kendine sormalı: 15 Temmuz'dan hala ders çıkarılamadı mı?
Darbe girişiminin sır perdesi kalkmadı! Mehmet Tezkan yazdı Darbe girişiminin sır perdesi kalkmadı! Mehmet Tezkan yazdı
Cem Küçük: 15 Temmuz milletin dik duruşudur! Cem Küçük: 15 Temmuz milletin dik duruşudur!
SON HABERLER
Çetiner Çetin: NATO darbe girişimine verdiği desteğin üstünü örttü! Çetiner Çetin: NATO darbe girişimine verdiği desteğin üstünü örttü!
Kurbanını kardeşinle paylaşır mısın? Kurbanını kardeşinle paylaşır mısın?
Bedri Baykam'dan Kılıçdaroğlu'nun CHP'sine ağır sözler! Bedri Baykam'dan Kılıçdaroğlu'nun CHP'sine ağır sözler!
Erdoğan kendine sormalı: 15 Temmuz'dan hala ders çıkarılamadı mı? Erdoğan kendine sormalı: 15 Temmuz'dan hala ders çıkarılamadı mı?
Yunanistan’da oldu, İngiltere’de ramak kalmıştı.. Darbelerin tarihi.. Ve bir dostumu yitirdim… Yunanistan’da oldu, İngiltere’de ramak kalmıştı.. Darbelerin tarihi.. Ve bir dostumu yitirdim…
Hilafetin faydası yok Hilafetin faydası yok
İhanetin sonu İhanetin sonu
15 Temmuz’dan 4 yıl sonra nereye geldik? 15 Temmuz’dan 4 yıl sonra nereye geldik?