Başkan Özlem Çerçioğlu’ndan miting gibi açılış

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından Koçarlı’nın Haydarlı mahallesinde S.S Haydarlı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne tahsis edilen süt soğutma tankının açılışını yaptı.

Başkan Özlem  Çerçioğlu’ndan miting gibi açılış

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından Koçarlı’nın Haydarlı mahallesinde S.S Haydarlı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne tahsis edilen süt soğutma tankının açılışını yaptı.
Aydınlı çiftçileri desteklemeye devam edeceğinin altını çizen Başkan Çerçioğlu süt soğutma tankıyla birlikte çiftçilerin daha fazla kazanacağını söyledi. Başkan Çerçioğlu kooperatiften alınan sütlerin Ege Et marketlerinde satılacağını hatırlatıp hem üreticinin hem de tüketicinin kazanacağını belirtti.

’En büyük projem üreticileri desteklemek’
Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk’le birlikte Koçarlı’nın her mahallesine olduğu gibi Haydarlı’ya da birçok yatırım yapıldığını hatırlatan Başkan Çerçioğlu "Mahallemize toplam 708 bin lira yatırım yaptık, sizlere hizmet etmeye de devam edeceğiz" dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman üreticinin, çiftçinin yanında olduğunu ve olmaya da devam edeceğini belirten Başkan Çerçioğlu "Bu bölgeyi kalkındıracaksak mutlaka çiftçi desteklenmeli. Benim en büyük projem bu. Sizin her zaman yanınızdayım. Bizde öyle uçuk kaçık projeler yok, ayağı yere basan projeler var. Sevgili Haydarlılılar, süt tankı istediniz yaptık. Siz isteyeceksiniz Mutlu Başkanımla beraber biz yapacağız" diye konuştu.

’Çiftçimizin her zaman yanındayız’
Kendisine "Bravo başkanım" diyen mahallelilere teşekkür eden Başkan Çerçioğlu Büyşükşehir Belediyesi’nin her zaman zor durumda olan çiftçinin yannında olduğunu hatırlatarak "Gün geldi köylümüzün ürünü ağaçta kaldı, tarlada kaldı. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak bu ürünleri satın aldık. Çünkü çiftçimiz o ürünün yüzüne bakıyor. O ürünün parasıyla borcunu harcını ödeyecek. Mutlu Başkanımla olduğumuz sürece hiçbir zaman tarlada ürününüz kalmayacak. Büyükşehir Belediyesi her zaman alıcıdır" dedi.
Haydarlı ve çevre mahallelerden süt tankını kullanacak olan mahallelilere daha fazla kazanacaklarını söyleyen Başkan Çerçioğlu "Süt tankını koyduk, bundan sonra süt kartellerine muhtaç değilsiniz. Litresini 10-15 kuruş daha yüksekten satın alacağız. Bu dört tonluk bir tank, iki tonluk da kamyonun üzerinde gezici bir tankımız var. Civar köylerden de sütleri toplayıp buraya getiriyoruz, kooperatif aracılığıyla da satıyoruz. Ege Et mağazalarında süt satışını başlattık" dedi.

’Sosyal belediyeciliğe devam edeceğiz’
Bir taraftan da sosyal belediyeciliğe önem verdiklerini belirten Başkan Çerçioğlu vatandaşlar arasında hiçbir ayrım yapmadıklarının altını çizdi. Başkan Çerçioğlu "Hiçbir vatandaşımız arasında ayrım yapmadık, yapmayacağız da. Bir tek kadınlara ayrımcılık yaptım. Çünkü bizler anneyiz. AYBA’ya 10 yıldır nerede ihtiyaç sahibi varsa ben 10 yıldır onun yanında oldum, olmaya da devam edeceğim. Hayatın ne kadar pahalı olduğunu, tencerenin nasıl zor kaynadığını biz kadınlar iyi biliyoruz. O yüzden iki yemek fabrikası kurduk, haftanın 5 günü sıcak yemek çıkartıyoruz. Mutlu Başkanımla her zaman fakir fukara, garip gurebanın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
Süt soğutma tankının açılışı Başkan Çerçioğlu ve Başkan Öztürk’ün yanı sıra CHP Parti Meclisi üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, CHP Koçarlı İlçe Başkanı Hakan Akın ve sivil toplum örgütleri temsilcileri tarafından yapıldı.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Konya’da DEAŞ operasyonu sonucu yabancı uyruklu 9 kişi gözaltına alındı Konya’da DEAŞ operasyonu sonucu yabancı uyruklu 9 kişi gözaltına alındı
11 ilde FETÖ operasyonu: 31 gözaltı kararı, 15 gözaltı 11 ilde FETÖ operasyonu: 31 gözaltı kararı, 15 gözaltı
Mert Nobre, futbol hayatını sonlandırdı Mert Nobre, futbol hayatını sonlandırdı
İzmir'de kumar operasyonu: 31 bin 800 TL para cezası İzmir'de kumar operasyonu: 31 bin 800 TL para cezası
Bayburt'ta kullandığı traktörün altında kalan 17 yaşındaki Talip, öldü Bayburt'ta kullandığı traktörün altında kalan 17 yaşındaki Talip, öldü
Köprübaşı'nı dolu ve yağmur vurdu; 15 bin civciv ve tavuk öldü Köprübaşı'nı dolu ve yağmur vurdu; 15 bin civciv ve tavuk öldü
SON HABERLER
‘Ordu’nun Değerleri’ ödül töreni ‘Ordu’nun Değerleri’ ödül töreni
Kars’ta kaybolan küçük kızdan 8 gündür haber alınamıyor Kars’ta kaybolan küçük kızdan 8 gündür haber alınamıyor
Van'da narkotik köpeği Alfa, pul biber ile kamufle edilmiş eroini buldu Van'da narkotik köpeği Alfa, pul biber ile kamufle edilmiş eroini buldu
Karşılıksız aşktan kurtulmanın 10 yolu Karşılıksız aşktan kurtulmanın 10 yolu
Büyük gün Büyük gün
Bugün niye gençlik bayramı? Bugün niye gençlik bayramı?
Tatille başarı gelir mi? Tatille başarı gelir mi?
Meryem Cannes’da olmasa ne yapardık! Meryem Cannes’da olmasa ne yapardık!