Bartın'da sele kapılan küçük İsa’nın cenazesi yürek yaktı

BARTIN’ın Hasankadı beldesinde işitme engelli annesinin elinden kurtularak sel sularına kapılan 11 yaşındaki İsa Akgün gözyaşları arasında toprağa verildi.

Bartın'da sele kapılan küçük İsa’nın cenazesi yürek yaktı

BARTIN’ın Hasankadı beldesinde işitme engelli annesinin elinden kurtularak sel sularına kapılan 11 yaşındaki İsa Akgün gözyaşları arasında toprağa verildi. Tabuta uzun süre sarılan anne Gülümser, oğlunun cenazesini göndermek istemedi.

Bartın’ın Hasankadı beldesinde yaşanan sel felaketi sırasında işitme engelli annesinin elinden kurtularak sel sularına kapılan ve cansız bedeni olay yerinden 15 kilometre uzaklıkta bulunan 11 yaşındaki İsa Akgün için cenaze töreni düzenlendi. Akgün’ün Gökçedere Mahallesi’ndeki evinin önüne getirildi. Burada küçük çocuk için dualar okundu. Babası Ali Akgün’ün ayakta güçlükle durduğu cenazede anne Gülümser ve abla Yıldız tabuta uzun süre sarılarak gözyaşı döktü.
Kur’an Kursu çıkışı sonrası, annesinin elinden kayarak sulara kapılan ve annesinin çığlıklarını kimseye duyuramadığı Küçük İsa’nın cansız bedeni Hasankadı Beldesi Şabankadı Mahallesi Camii’ne getirilmek istendi. Oğlunu bırakmak istemeyen anne Gülümser, uzun uğraşlar sonucu ikna edilebildi.
Cenazeye, Bartın Valisi Sinan Güner, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından küçük Akgün’ün cenazesi aile kabristanına defnedildi.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Nedim Şener: Arınç'a teröristlerin övüldüğü 'Seher' kitabını öneririm! Nedim Şener: Arınç'a teröristlerin övüldüğü 'Seher' kitabını öneririm!
İbrahim Karagül: Noldu Zayed! Afrin ve Libya'dan sonra Karabağ'da da kaybettin! İbrahim Karagül: Noldu Zayed! Afrin ve Libya'dan sonra Karabağ'da da kaybettin!
Mahmut Övür: CHP'de Amerika'nın sesi! Mahmut Övür: CHP'de Amerika'nın sesi!
Engin Ardıç: Bu da "Atatürk'ün Partisi" ha! Engin Ardıç: Bu da "Atatürk'ün Partisi" ha!
Fadime Özkan: Paralel muhalefet! Fadime Özkan: Paralel muhalefet!
İsmail Saymaz: İktidarda kişilik bölünmesi var! İsmail Saymaz: İktidarda kişilik bölünmesi var!
SON HABERLER
Fehmi Koru: AK Parti'ye bir dizi sorum var! Fehmi Koru: AK Parti'ye bir dizi sorum var!
Mehmet Şeker: Kızını PKK'nın kaçırdığı annenin feryadını kim duyacak? Mehmet Şeker: Kızını PKK'nın kaçırdığı annenin feryadını kim duyacak?
Mahmut Övür: CHP'de Amerika'nın sesi! Mahmut Övür: CHP'de Amerika'nın sesi!
İsmail Saymaz: İktidarda kişilik bölünmesi var! İsmail Saymaz: İktidarda kişilik bölünmesi var!
Fadime Özkan: Paralel muhalefet! Fadime Özkan: Paralel muhalefet!
Taha Akyol: Bunlar reform yapar mı? Taha Akyol: Bunlar reform yapar mı?
Fuat Uğur: Demirtaş'a "siyasetçi" demek ahlaksızlık değilse bile ahmaklıktır! Fuat Uğur: Demirtaş'a "siyasetçi" demek ahlaksızlık değilse bile ahmaklıktır!
Okur mektupları Okur mektupları