Barış Terkoğlu'ndan Erdoğan'a çağrı: Fettah Tamince'yi savunan avukatlarınızı azletmelisiniz

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, bugünkü yazısında Fettah Tamince ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları arasındaki ilişkiyi köşesine taşayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu.

Terkoğlu, bugünkü "Cumhurbaşkanlığı’nı daha fazla kirlenmekten kurtarın" başlıklı yazısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fettah Tamince'yi savunan avukatlarını azletmesi gerektiğini belirtti..

“Cumhurbaşkanı’nın avukatları” 

Terkoğlu, "Kendi ifadesiyle “idolü Fethullah Gülen olan” işadamı Fettah Tamince’yi her adliyede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatlarının savunmasını konuşuyoruz. Vicdanı tatmin etmiyor. Peki neden? Sebebi basit. Çünkü Cumhurbaşkanı’nın avukatları yalnız Cumhurbaşkanı’nın avukatı değildir. Türkiye’nin adliyelerine Cumhurbaşkanı avukatları girdiğinde savcılar kapıda karşılıyor. Açılmayan kimi kapılar onlara açılıyor. Gölge bir adalet bakanı gibi adliyelerde dolaşıyorlar. Zaman zaman hâkimler bile karşılarında suspus oluyor. “Cumhurbaşkanı’nın avukatları” sıfatı adlarının önlerinde gidiyor. Erdoğan’ın adı onlara açık avantaj sağlıyor." dedi.

Erdoğan avukatlarını azletmeli

Terkoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunarak, "Cumhurbaşkanı’nın hem kendisine hem avukatlarına hem de Türkiye’ye yapacağı bir iyilik var. Antalya’daki  soruşturmanın hatta Türkiye’deki başka FETÖ soruşturmalarının sağlıklı yürümesi için Ahmet Özel, Mustafa Doğan İnal, Ahmet Kürşat Köhle gibi avukatlarını azletmek. Devletin valilerini de, partisinin siyasetçilerini de soruşturmanın selameti için söz konusu kurumlardan uzaklaştırmak. Bu karar, Cumhurbaşkanlığı makamını da daha fazla kirlenmekten kurtarır." ifadelerini kullandı.

Barış Terkoğlu'nun yazısının tamımı için tıklayınız...

ÇOK OKUNAN HABERLER
Mine Kırıkkanat'ın skandal açıklamasına sert tepki! Mine Kırıkkanat'ın skandal açıklamasına sert tepki!
Şehir Astsubay Esma Çevik parfüm kokusunu değil barut kokusunu tercih etti! Şehir Astsubay Esma Çevik parfüm kokusunu değil barut kokusunu tercih etti!
SON HABERLER
Boğaz’da isyan var Boğaz’da isyan var
Cumhurbaşkanı'nın adını verdiği tek Türk lider kim Cumhurbaşkanı'nın adını verdiği tek Türk lider kim
Katar, Kanal İstanbul, arazi, Emir, anne falan hakkında 3 soru 3 cevap Katar, Kanal İstanbul, arazi, Emir, anne falan hakkında 3 soru 3 cevap
Eğer durum gerçekten böyleyse Atatürk'ten bile destek aldım demektir Eğer durum gerçekten böyleyse Atatürk'ten bile destek aldım demektir
İntikam partileri İntikam partileri
Davutoğlu ne diyor? Davutoğlu ne diyor?
Zor bir yol Zor bir yol
Yaprak Partisi Yaprak Partisi