ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Banka temsilcileri müşteri bulmak için kahvehaneleri dolaşıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından sokak başlarında kurulan stantlarda çeşitli banka ürünlerinin satışının yasaklanmasının ardından özel bankalar müşteri portföyünü artırmak için temsilcilerini kahvehanelere göndermeye başladı.

Banka temsilcileri müşteri bulmak için kahvehaneleri dolaşıyor
12 Nisan 2018

Müşteri portföylerini arttırmak için birbirleriyle yarışan özel bankalar, şimdi de temsilcilerini kahvehanelere göndermeye başladı.
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından sokak başlarında kurulan stantlarda çeşitli banka ürünlerinin satışının yasaklanmasının ardından özel bankalar müşterilerine ulaşmak için türlü yolları deniyor.
Telefonla, randevu yöntemiyle ve iş yeri ziyaretleri ile kendilerine müşteri bulan bankalar yeni bir müşteri bulma yöntemi daha da geliştirdi. Aydın’ın Efeler ilçesinde şubesi bulunan özel bir bankaya ait bayan temsilci kahvehaneleri dolaşıp müşteri aradı. Bankaların son dönemde başlattığı dışarıda pazarlama stratejisi gereği kahvehanedeki masaları tek tek dolaşan bayan temsilci vatandaşların kimlik bilgileri ile tabletten sorgulama yaparak uygun kişileri banka müşterisi yapmaya çalıştı.
Elindeki tablet ve sözleşme ile kahvehanedeki masaların arasında dolaşan bayan banka temsilcisini gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Benzer Haberler