ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Arkadaşının yaptığı kazayı üstlenen şahıs bir kişinin öldüğünü öğrenince itiraf etti

Burdur'da otomobille çarpışan motosikletteki 2 kişiden birinin öldüğü, bir kişinin de yaralandığı kaza ile ilgili olay yerinden kaçan aracın sahibi bir gün sonra gözaltına alındı. Kazayı üstlenen araç sahibi daha sonra bir kişinin öldüğünü öğrenince arkadaşını ihbar etti.

Arkadaşının yaptığı kazayı üstlenen şahıs bir kişinin öldüğünü öğrenince itiraf etti
09 Temmuz 2018

BURDUR’da otomobille çarpışan motosikletteki Mehmet Çeltik (81) yaralanırken, eşi Şükriye Çeltik (80) yaşamını yitirdi. Kazanın ardından kaçan ve polisin çalışması sonucu yakalanan otomobil sahibi Barış K. aracı önce kendinin kullandığını, ancak  olayda 1 kişinin öldüğünü öğrenince otomobili bir gün önce arkadaşı Fuat U.’ya verdiğini ve bu kişinin denetimli serbestlık hakkını kaybetmemesi için üstlendiğini itiraf etti. 
Kaza, sabah saatlerinde Bülent Ecevit Bulvarı Valilik- Tugay kavşağında meydana geldi. Mehmet Çeltik’in kullandığı 15 NE 918 plakalı motosikletle sürücüsü henüz belirlenemeyen 15 DS 180 plakalı otomobil çarpıştı. Kazada Mehmet Çeltik ile motosikletteki eşi Şükriye Çeltik yaralandı. Otomobil sürücüsü ise aracıyla birlikte olay yerinden kaçtı.
ÖNCE ÜSTLENDİ, 1 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜNÜ ÖĞRENİNCE İTİRAF ETTİ
Kazanın ardından olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahale ettiği yaralılar ambulansla hastaneye götürüldü. Durumu ağır olan Şükriye Çeltik saat 15.00 sıralarında hastanede yaşamını yitirdi. Kaza sırasında Mehmet ve Şükriye Çeltik’in başlarında kask olup olmadığı öğrenilemedi.
Polis kazaya karışan otomobili bir süre sonra terk edilmiş halde buldu. Araç sahibi olan Barış K.’yi yakalayan polis ifadesi için merkeze götürdü. İlk ifadesinde aracı kendisinin kullandığını söyleyen Barış K., Şükriye Çeltik’in yaşamını yitirmesinin ardından ifadesini değiştirerek aracını dün akşam arkadaşı Fuat U.’ya verdiğini, kazayı onun yaptığını ve arkadaşının denetimli serbestlik hakkını kaybetmemesi için suçu üzerine aldığını öne sürdü. Barış K.’nin işlemleri sürerken, polis Fuat U.’yu yakalamak için çalışma başlattı.

 

 

Benzer Haberler