ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Araç takip sisteminin uygulanmaya başladığı gün hafriyatçılar kontak kapattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nin güzergâh dışına çıkıldığında ceza kesilmesini amaçlayan Araç Takip Sistemi (ATS), bugün uygulanmaya başlarken sistemin yüksek cezalar ve güzergâh sınırlaması getirmesinden şikayetçi olan kamyoncular Şile Sahilköy'de buluştu.

Araç takip sisteminin uygulanmaya başladığı gün hafriyatçılar kontak kapattı
02 Nisan 2018

İSTANBUL  Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nin Araç Takip Sistemi (ATS), bugün uygulanmaya başlandı. Sistemin yüksek cezalar ve güzergâh sınırlaması getirdiğini söyleyen hafriyat kamyoncuları, kontak kapattı. Şile'de bulunan Sahilköy Döküm Sahası'nda buluşan kamyonculara CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de destek verdi. Boş döküm sahası havadan da görüntülendi.

İstanbul Nakliyeciler ve Hafriyatçılar Derneği  (İSNAKHAFDER), İBB'nin yeni uygulamaya koyduğu ATS'nin güzergâh dışına çıkıldığında kesilen cezalara tepki göstermek için kontak kapattı. Şile'deki Sahilköy Döküm Sahası'na buluşan kamyoncular, burada bir açıklama yaptı. CHP İStanbul Milletvekili Gürsel Tekin de açıklamaya destek verdi. Hafriyatçılar, DHA'ya yaptığı açıklamada, yüksek cezalardan şikayetçi olduklarını söylediler. 

 

Benzer Haberler