Antalya'da öz kızına istismarla suçlanan baba 'kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı' gerekçesiyle beraat etti

ANTALYA'nın Serik ilçesinde, 5 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan baba, 'kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı'gerekçesiyle beraat ettirildi.

Antalya'da öz kızına istismarla suçlanan baba 'kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı' gerekçesiyle beraat etti

ANTALYA'nın Serik ilçesinde, 5 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan baba, 'kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı' gerekçesiyle beraat ettirildi.

Serik'te yaşayan A.A. hakkında 2017 yılı eylül ayında o tarihte 5 yaşında olan kızı İ.A.'ya zincirleme olarak cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonunda tutuklanan ve 13 gün cezaevinde kalan A.A., itiraz üzerine serbest bırakıldı.

İ.A. ise Antalya'da çocuk yurduna yerleştirildi. Manavgat 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya, ilk duruşma öncesinde alınan ara kararla yayın yasağı getirildi. Tutuksuz sanık A.A. duruşmalarda suçsuz olduğunu, öz kızına karşı yüz kızartıcı bir suç işlemediğini savundu. Boşanma aşamasında olduğu eşi N.A'yı suçladı.  Mağdur çocuk ilk ifadesinde babasının kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlatmasına karşın sonraki ifadelerinde öyle bir durum olmadığını söyledi.

Raporlar çelişti
Mağdurla görüşen sosyal hizmet uzmanı raporunda cinsel istismar bulgularının oluşmadığını kaydetti. Adli Tıp Kurumu 6'ncı İhtisas Dairesi ise hazırladığı raporda cinsel istismara dair emareler olduğunu bildirdi. 

Savcı, beraat istedi
15 Mayıs'ta görülen duruşmada esas hakkında görüşünü açıklayan savcı, iddiaların soyut olduğunu, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğini belirterek, sanık hakkında beraat kararı verilmesini istedi.

Karar bugün verildi
Manavgat 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen karar duruşmasında tutuksuz sanık A.A., şikayetçi anne N.A. ile taraf avukatları katıldı. Annenin avukatı Serap Ertuğrul, dinlenen tanıkların ifadeleriyle cinsel istismar suçunun sabit olduğunu belirterek, "Özellikle Adli Tıp Kurumu 6'ncı İhtisas Dairesi'nin dosyada raporu varken, sosyal hizmet uzmanının raporuna itibar edilemez. 6'ncı İhtisas Dairesi bu konuda en üst mercidir. Mağdur çocuk babasının yanına geldikten sonra ifadesini değiştirmiştir. Mağdur çocuğun daha önceki beyanları sabittir. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi. Anne N.A. da sanığın cezalandırılmasını istedi.

Sanık baba ise suçlamaları kabul etmediğini kaydederek, "Kızım, 'Ben babamı istiyorum' diyerek yanıma gelmiştir. Çocuğum yurda yerleştirilip, benden uzaklaştırılarak mağdur edilmiştir. Suçsuzum beraatimi istiyorum" dedi. 

Mahkeme, sanık A.A.'yı 'öz kızına karşı nitelikli cinsel istismar suçunu işlediğine dair kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı' gerekçesiyle beraat ettirdi.

 

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
52 milyar insanı öldüren general Anofel'in hikayesi 52 milyar insanı öldüren general Anofel'in hikayesi
‘Bik bik’ yapmak için 120 saat bekle aslanım ‘Bik bik’ yapmak için 120 saat bekle aslanım
Hamasetten kiyasete Hamasetten kiyasete
Sen El-Kaide ve DEAŞ ile masaya oturur musun? Sen El-Kaide ve DEAŞ ile masaya oturur musun?
Satır aralarıyla Türk-ABD mutabakatının şifreleri Satır aralarıyla Türk-ABD mutabakatının şifreleri
Dostumuz Putin'in masasındaki bu üniformalı sakallı da kim Dostumuz Putin'in masasındaki bu üniformalı sakallı da kim
Hangisi daha münasip: Çok iyi oldu demek mi? Yakınıp dövünmek mi? Hangisi daha münasip: Çok iyi oldu demek mi? Yakınıp dövünmek mi?
Cephede de güçlüyüz masada da güçlüyüz.. Cephede de güçlüyüz masada da güçlüyüz..