Antalya'da öz kızına istismarla suçlanan baba 'kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı' gerekçesiyle beraat etti

ANTALYA'nın Serik ilçesinde, 5 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan baba, 'kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı'gerekçesiyle beraat ettirildi.

Antalya'da öz kızına istismarla suçlanan baba 'kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı' gerekçesiyle beraat etti

ANTALYA'nın Serik ilçesinde, 5 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan baba, 'kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı' gerekçesiyle beraat ettirildi.

Serik'te yaşayan A.A. hakkında 2017 yılı eylül ayında o tarihte 5 yaşında olan kızı İ.A.'ya zincirleme olarak cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonunda tutuklanan ve 13 gün cezaevinde kalan A.A., itiraz üzerine serbest bırakıldı.

İ.A. ise Antalya'da çocuk yurduna yerleştirildi. Manavgat 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya, ilk duruşma öncesinde alınan ara kararla yayın yasağı getirildi. Tutuksuz sanık A.A. duruşmalarda suçsuz olduğunu, öz kızına karşı yüz kızartıcı bir suç işlemediğini savundu. Boşanma aşamasında olduğu eşi N.A'yı suçladı.  Mağdur çocuk ilk ifadesinde babasının kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlatmasına karşın sonraki ifadelerinde öyle bir durum olmadığını söyledi.

Raporlar çelişti
Mağdurla görüşen sosyal hizmet uzmanı raporunda cinsel istismar bulgularının oluşmadığını kaydetti. Adli Tıp Kurumu 6'ncı İhtisas Dairesi ise hazırladığı raporda cinsel istismara dair emareler olduğunu bildirdi. 

Savcı, beraat istedi
15 Mayıs'ta görülen duruşmada esas hakkında görüşünü açıklayan savcı, iddiaların soyut olduğunu, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğini belirterek, sanık hakkında beraat kararı verilmesini istedi.

Karar bugün verildi
Manavgat 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen karar duruşmasında tutuksuz sanık A.A., şikayetçi anne N.A. ile taraf avukatları katıldı. Annenin avukatı Serap Ertuğrul, dinlenen tanıkların ifadeleriyle cinsel istismar suçunun sabit olduğunu belirterek, "Özellikle Adli Tıp Kurumu 6'ncı İhtisas Dairesi'nin dosyada raporu varken, sosyal hizmet uzmanının raporuna itibar edilemez. 6'ncı İhtisas Dairesi bu konuda en üst mercidir. Mağdur çocuk babasının yanına geldikten sonra ifadesini değiştirmiştir. Mağdur çocuğun daha önceki beyanları sabittir. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi. Anne N.A. da sanığın cezalandırılmasını istedi.

Sanık baba ise suçlamaları kabul etmediğini kaydederek, "Kızım, 'Ben babamı istiyorum' diyerek yanıma gelmiştir. Çocuğum yurda yerleştirilip, benden uzaklaştırılarak mağdur edilmiştir. Suçsuzum beraatimi istiyorum" dedi. 

Mahkeme, sanık A.A.'yı 'öz kızına karşı nitelikli cinsel istismar suçunu işlediğine dair kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı' gerekçesiyle beraat ettirdi.

 

ÇOK OKUNAN HABERLER
Nedim Şener'den çarpıcı yazı: Ülkü ocağında FETÖ'cü Asena! Nedim Şener'den çarpıcı yazı: Ülkü ocağında FETÖ'cü Asena!
Habertürk yazarı Nagehan Alçı'dan Trabzon'da yaşanan olaylara sert tepki Habertürk yazarı Nagehan Alçı'dan Trabzon'da yaşanan olaylara sert tepki
Hilal Kaplan'dan çok konuşulacak Davutoğlu yazısı! Eski defterleri açtı! Hilal Kaplan'dan çok konuşulacak Davutoğlu yazısı! Eski defterleri açtı!
Abdulkadir Selvi'den kulis: AK Parti ve kabinede revizyon ne zaman? Abdulkadir Selvi'den kulis: AK Parti ve kabinede revizyon ne zaman?
Star yazarı Ahmet Kekeç'ten olay yorum: "Sermişler postu Rus kanalına, Erdoğan’a veriştirip duruyorlar!" Star yazarı Ahmet Kekeç'ten olay yorum: "Sermişler postu Rus kanalına, Erdoğan’a veriştirip duruyorlar!"
CHP'lilerden çifte maaş alan belediye başkanına istifa çağrısı: Abdülkadir Selvi yazdı! CHP'lilerden çifte maaş alan belediye başkanına istifa çağrısı: Abdülkadir Selvi yazdı!
SON HABERLER
CHP'lilerden çifte maaş alan belediye başkanına istifa çağrısı: Abdülkadir Selvi yazdı! CHP'lilerden çifte maaş alan belediye başkanına istifa çağrısı: Abdülkadir Selvi yazdı!
Livaneli niye orada? Livaneli niye orada?
O töreyi alın ve güney kutbuna doğru yürümeye başlayın O töreyi alın ve güney kutbuna doğru yürümeye başlayın
ABD 'müttefik' Türkiye'yi 'hasım' ilan ederse... ABD 'müttefik' Türkiye'yi 'hasım' ilan ederse...
İhtimaldir İhtimaldir
Adalar’da fayton meselesi Adalar’da fayton meselesi
Gündem Suriye Gündem Suriye
Asya’ya açılmak Asya’ya açılmak