Antalya'da 1,5 yaşındaki Yusuf'un yaşamı solunum cihazına bağlı

ANTALYA'da, 1,5 ay önce solunum yetersizliği nedeniyle kaldırıldığı hastanede, nefes alabilmesi için ameliyatla boğazında delik açılan 1,5 yaşındaki kas hastası Yusuf Göktuğ Uzun'un taburcu olabilmesi için solunum cihazına ihtiyacı var.

Antalya'da 1,5 yaşındaki Yusuf'un yaşamı solunum cihazına bağlı

ANTALYA'da, 1,5 ay önce solunum yetersizliği nedeniyle kaldırıldığı hastanede, nefes alabilmesi için ameliyatla boğazında delik açılan 1,5 yaşındaki kas hastası Yusuf Göktuğ Uzun'un taburcu olabilmesi için solunum cihazına ihtiyacı var. Maddi durumu yetersiz olan aile, Yusuf'a solunum cihazı alabilmek için yardım bekliyor.


Sultan ve Harun Uzun çiftinin üçüncü çocuğu Yusuf Göktuğ, 12 Haziran 2017 tarihinde kas hastası olarak dünyaya geldi. Kasları gelişmediği için nefes almakta güçlük çeken Yusuf Göktuğ, 17 Şubat günü solunum yetersizliği şikayetiyle Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi'ne kaldırıldı. Nefes alabilmesi için boğazına ameliyat ile delik açılan küçük çocuk, yaşamını solunum cihazına bağlı sürdürüyor. Bir aydır hastanede olan Yusuf Göktuğ'un taburcu olabilmesi için solunum cihazına ihtiyacı var. 


'Solunum cihazı olmadan oğlumun yaşaması mümkün değil'
Anne Sultan Uzun, “Yusufum bir cihaz sayesinde nefes alabiliyor. O cihaz olmadan hastaneden çıkamıyoruz. Doktorlar SMA hastalığından şüpheleniyor. Kan tahlilleri de alındı, sonuçların çıkmasını bekliyoruz. Solunum cihazı olmadan oğlumun yaşaması mümkün değil, hastaneden çıkarsa oğlum ölür. Oğlumun ölmesini istemiyorum. Çocuğumun yaşamasını istiyorum. Solunum cihazını almada yardım eden birileri olursa hemen çıkacağız hastaneden. Her zaman televizyonda görürdüm ama benim de başıma geleceğini bilemezdim" diye konuştu.


Anne Uzun, solunum cihazının fiyatının 24 bin lira olduğunu, devletin ise 9 bin lirasını karşıladığını belirterek, hayırseverlerden yardım beklediğini kaydetti.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ABD'liler ile görüşmenin perde arkası: Masa dağılmak üzereyken ABD'liler teklif değiştirdi! ABD'liler ile görüşmenin perde arkası: Masa dağılmak üzereyken ABD'liler teklif değiştirdi!
Murat Yetkin'den güvenli bölge için 13 güvensiz soru! Murat Yetkin'den güvenli bölge için 13 güvensiz soru!
Özışık ateş püskürdü! Yıllardır her türlü küfre, hakarete maruz bıraktığınız Cumhurbaşkanını şimdi savunasınız mı tuttu? Özışık ateş püskürdü! Yıllardır her türlü küfre, hakarete maruz bıraktığınız Cumhurbaşkanını şimdi savunasınız mı tuttu?
SON HABERLER
Haydarpaşa ya ve veda garıdır ya da bir buluşma istasyonu Haydarpaşa ya ve veda garıdır ya da bir buluşma istasyonu
Gözler bugün Soçi’de: Fırat’ın doğusundan İdlib’e giden yol Gözler bugün Soçi’de: Fırat’ın doğusundan İdlib’e giden yol
Kaç yıl geçti aradan Şevki Yılmaz yine aynı Kaç yıl geçti aradan Şevki Yılmaz yine aynı
Soçi’den ne bekleniyor, geri çekilmeden sonra ne olacak? Soçi’den ne bekleniyor, geri çekilmeden sonra ne olacak?
Schulz’un yaptığı alçakça değil miydi Sayın Davutoğlu? Schulz’un yaptığı alçakça değil miydi Sayın Davutoğlu?
Her şey sütliman sanırken ABD’de Türkiye’ye dönük yeni bir şeyler oluyor… Haberdar mıyız? Her şey sütliman sanırken ABD’de Türkiye’ye dönük yeni bir şeyler oluyor… Haberdar mıyız?
Bugün gözlerimiz Soçi’de, dikkatimiz saat 22.00’de. Putin satar mı, göreceğiz. Bugün gözlerimiz Soçi’de, dikkatimiz saat 22.00’de. Putin satar mı, göreceğiz.
İç kaleyi kim neden yıpratıyor İç kaleyi kim neden yıpratıyor