ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Ankaralı genç otostopla tüm Balkanları bedava gezdi

Ankara'dan 1 Temmuz'da otostop ile yola çıkan 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Nihat Ulutaş, 2 aydır balkan ülkelerini dolaşıyor. Ekmek parası ve diğer ihtiyaçlarını kendi yaptığı el işi kolyeleri satarak karşılayan Ulutaş "Balkanları okumak yerine yerinde görmek gerekli" diyor.

Ankaralı genç otostopla tüm Balkanları bedava gezdi
26 Ağustos 2018

Ankara'dan 1 Temmuz tarihinde otostopla yola çıkan 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Nihat Ulutaş, iki aydır Balkanları geziyor.

Makedonya'nın ardından bir TIR ile Kosova'nın Prizren kentine gelen Ulutaş, ekmek parasını ve diğer ihtiyaçlarını, kendi yaptığı el işi kolyeleri satarak karşılıyor.

Arkasını Prizren'in tarihi taşköprüsüne alan genç seyyahla, bağdaş kurduğu kilim üzerinde el işi kolye yaparken tanıştık. Ankara'dan yaklaşık iki ay önce yola çıktığını söyleyen Ulutaş, iki ayda Balkanların birçok ülkesini gezdiğini ve bu ülkelere hayran kaldığını söyledi.

Otostop yaparak Balkanları gezdiğini belirten genç seyyah, Balkanları okumaktansa gezip görmenin daha mantıklı geldiğini ifade etti. Geceleri sırtında taşıdığı uyku tulumunda geçirdiğini söyleyen Ulutaş, bu güne kadar her hangi bir tehlikeyle karşılaşmadığını belirtti.

Neredeyse tüm Balkanları gezdiğini söyleyen Ulutaş, Prizren'e hayran kaldığını ve yemek ile dil konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadığını ifade etti. Kosova'nın ardından Karadağ ve Arnavutluk'a geçeceğini belirten Ulutaş, Türkiye'ye döndükten sonra yaşadıklarını bir kitapta toplamayı düşündüğünü ekledi.

Benzer Haberler