Ankara'daki fuhuş operasyonunda 13'ü yabancı uyruklu kadın, toplam 19 kişi adliyeye sevk edildi

ANKARA'da, fuhuş amaçlı insan ticareti yaptığı belirlenen ve liderliğini cezaevindeki Metin U.'nun yaptığı suç örgütüne yönelik düzenlenen  11 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınan 13'ü yabancı uyruklu kadın, toplam 19 kişi adliyeye sevk edildi.

Ankara'daki fuhuş operasyonunda 13'ü yabancı uyruklu kadın, toplam 19 kişi adliyeye sevk edildi

ANKARA'da, fuhuş amaçlı insan ticareti yaptığı belirlenen ve liderliğini cezaevindeki Metin U.'nun yaptığı suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 13'ü yabancı uyruklu kadın, toplam 19 kişi adliyeye sevk edildi. 


Ankara'da Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalarda, Türkiye'ye çeşitli ülkelerden fuhuş amaçlı kadın getirildiği tespit edildi. Bunun üzerine, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Savcısı İrfan Nuri Akdeniz'in talimatıyla liderliğini cezaevindeki Metin U'nun yaptığı suç örgütüne yönelik 11 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda Engin K., Burhan B., Kemal M., Yılmaz A., Sevim A. ve yabancı uyruklu Karına S. ile fuhuşa sürüklenen 4 Özbekistan, 6 Kırgızistan ve 3 Kazakistan vatandaşı olmak üzere toplam 13 kadın gözaltına alındı.


Operasyonda, şüphelilere ait ev ve araçlarda yapılan aramalarda 17 cep telefonu, 1 hafıza kartı, 1 flash bellek, 1 tablet, 2 tabanca ve bu tabancalara ait 42 mermi ile fuhuştan kazanıldığı değerlendirilen 10 bin 995 TL para ve PTT aracılığıyla yurt dışına gönderilen para dekontları ele geçirildi.


Kadınlar şikayetçi oldu
13 kadın emniyetteki ifadelerinde, maddi durumlarının kötü olduğunu belirterek, şüphelilerin bu durumdan yararlanıp, kendilerini fuhuş amaçlı zorla Türkiye'ye getirdiklerini söyledi. Başka erkeklere pazarlandıklarını belirten kadınlar, 6 şüpheliden şikayetçi oldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından 19 kişi adliyeye sevk edildi.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Osmaniye'de doğal gaz ve elektrikte enerji tasarrufu sağlayan cihaz yaptılar Osmaniye'de doğal gaz ve elektrikte enerji tasarrufu sağlayan cihaz yaptılar
Kiraz'a şehit ateşi düştü Kiraz'a şehit ateşi düştü
Elazığ'da 690 öğrenciden "Atatürk İmzası" Elazığ'da 690 öğrenciden "Atatürk İmzası"
Muş'ta yoğun yağışlar nedeniyle çiftçiler mahsullerini bir ay geç ekti Muş'ta yoğun yağışlar nedeniyle çiftçiler mahsullerini bir ay geç ekti
Kayseri’de kontrolden çıkan ambulans takla attı: 2 yaralı Kayseri’de kontrolden çıkan ambulans takla attı: 2 yaralı
Konya'da kafeye silahlı saldırı düzenlendi: 2 yaralı Konya'da kafeye silahlı saldırı düzenlendi: 2 yaralı
SON HABERLER
Adana'da uyuşturucu satıcılarına operasyon: 15 gözaltı Adana'da uyuşturucu satıcılarına operasyon: 15 gözaltı
Ankara’da aranan çocuk istismarcısı ve cezaevi firarisi Nevşehir’de yakalandı Ankara’da aranan çocuk istismarcısı ve cezaevi firarisi Nevşehir’de yakalandı
Sıra ‘korkutma’yı da bıraktırmakta Sıra ‘korkutma’yı da bıraktırmakta
Seçimlerde oy nasıl çalınır? Seçimlerde oy nasıl çalınır?
Adanalı ve de Galatasaraylı: Fatih Terim Adanalı ve de Galatasaraylı: Fatih Terim
18-19 Mayıs Anıtkabir 18-19 Mayıs Anıtkabir
Fındığımıza sahip çıkalım Fındığımıza sahip çıkalım
Maç gibi Maç gibi