Ali Karahasanoğlu: Hani “kul olmak”tan çıkmıştık!

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, 'Hani “kul olmak”tan çıkmıştık!' isimli bir yazı kaleme aldı. Karahasanoğlu, yazısında 10 Kasım saat 9'u 5 geçe yapılan saygı duruşundan bahseti.

Yazar Ali Karahasanoğlu, yeni yazısında “Yarın saat 9.05’te hayat duracak” diyenler için 'Hani “kul olmak”tan çıkmıştık!' isimli bir yazı yazdı. 

Hasanoğlu 'Atatürk istismarcıları' olarak isimlendirdiği kişilere “Cumhuriyet ile kul olmaktan kurtulduk, yurttaş olduk” cümlesini hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:  "9.05’te, ayağa kalkacaklar.. Çünkü, “kul olmak”tan kurtuldular.. “Birey oldu”lar.. Peki kul olduklarında, böyle bir tören var mıydı? Herhangi bir devlet büyüğünün veya din büyüğünün ölüm saatinde, hayat duracak, arabalar hareket etmeyecek, yürüyen insanlar hareketsiz kalıp, sirenlerin bitimini bekleyecek..

ALİ KARAHASANOĞLU'NUN YAZISINI DİNLEMEK İÇİN LİNKİ TIKLAYIN

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Anadolu'da öldürülen 10 Ermeni'nin kesilen kafası Paris'e gizlice nasıl gitti? Anadolu'da öldürülen 10 Ermeni'nin kesilen kafası Paris'e gizlice nasıl gitti?
MHP lideri seçime beş kala çıkmasını beklediğim tartışmayı erkene çekti MHP lideri seçime beş kala çıkmasını beklediğim tartışmayı erkene çekti
Söylemiştir söylemiştir!.. Söylemiştir söylemiştir!..
CHP'de İmamoğlu sorunu CHP'de İmamoğlu sorunu
İmamoğlu, alternatif il teşkilatı kuruyor İmamoğlu, alternatif il teşkilatı kuruyor
Mide bulandıran öykü Mide bulandıran öykü
Huzurlu bir hayat hakkı Huzurlu bir hayat hakkı
Kağıttan kurtarıcı Kağıttan kurtarıcı