AK Parti'li vekilden bakanlara tepki! Deniz Zeyrek yazdı

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek bakanların seçilmeden geldiği için gösterdiği rahat tavırların vekillerin tepkisini çektiğini belirtti ve parlamenter sisteme dönmek isteyenlerin oranının bu nedenle artabileceğini yazdı.

AK Parti'li vekilden bakanlara tepki! Deniz Zeyrek yazdı

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek bugünkü köşe yazısında, AK Parti'li bir milletvekilin bakanların rahat tavırlarından memnun olmadığını ve son günlerde partide konuşulan sorunların temelinde bu konunun yer aldığı bilgisini kendisi ile paylaştığını yazdı. 

Zeyrek'e konuşan AK Parti'li vekil, "Seçimle işbaşına gelmedikleri için kimseye de hesap vermek zorunda değiller. Bu gösterişli, havalı halleri, rahatlıkları bundan" ifadelerini kullandı.

Deniz Zeyrek yazısında "Eğer vatandaşlar bu görüntünün faturası “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ne keserse Akşener'in “İyileştirilmiş, güçlendirilmiş Parlamenter sisteme dönmek isteyenlerin oranı” diyerek açıkladığı yüzde 64, yakında çok daha yüksek bir rakama dönüşebilir." ifadelerine yer verdi.

İşte Deniz Zeyrek'in "Kaymakamın oğluyla memurun kızı..."başlıklı yazısının ilgili bölümü

Mersin'den Ankara'ya dönmek için Adana Havalimanı'na geçtiğimizde Şakirpaşa Havalimanı'nın VIP bölümünde iğne atsanız yere düşmeyecek bir görüntüyle karşılaştık. Saydım, 30'dan fazla koruma vardı. “İçişleri ya da Savunma Bakanı olabilir” diye düşündüm. Görevlilere sordum, “Sayın Tarım ve Orman Bakanı” dediler. Kendisine eski bakanlar Lütfü Elvan ile Jülide Sarıeroğlu da eşlik ediyormuş.

“Tarım Bakanı'nın bu kadar koruma ile gezmesi normal mi” diye sorunca yanıtı o sırada Ankara'ya gelmek için uçak bekleyen eski bakanlardan İYİ Partili Salim Ensarioğlu verdi: “Bizim yanımızda iki koruma olurdu.”

Ben “İyi ki uçakta yer bulabilmişiz” diye takılınca, salondakilerden biri “Bakanlar özel uçakla gidiyor” dedi.

Aprona doğru baktığımda gerçekten de Cumhurbaşkanlığı envanterindeki uçaklardan birini gördüm.

Salim Ensarioğlu, biniş kartını yukarı kaldırarak “Biz böyle tarifeli uçaklara talim ederdik” deyince hepimiz birden gülüştük.

Eski Ulaştırma Bakanlarından Enis Öksüz bir seyahatinde bakanlığın uçağını kullandı diye gazetelerde günlerce “o uçağın parasını ödeyin” çağrıları çıkmıştı.

★★★

Yazımı yazmadan önce konuştuğum AK Parti Milletvekiline bu gözlemlerimi aktardım. “Bugünlerde partide konuşulan sorunların temelinde tam da bu var” dedi ve ekledi:

“Sanki ayrı bir yönetici sınıf varmış gibi davranıyorlar. Bakın bunu yapanların hiçbiri o köyden çıkıp iyi yerlere gelmiş isimler değil. Siyaset kökenli olanlar dışındakiler, bakan çocuğu, zengin işadamı, yönetici bürokrat, yani bir çeşit ‘Beyaz Türk'. Seçimle işbaşına gelmedikleri için kimseye de hesap vermek zorunda değiller. Bu gösterişli, havalı halleri, rahatlıkları bundan.”

Bu tespitler artık vatandaşların tepki cümlelerinde de öne çıkıyor.

Eğer vatandaşlar bu görüntünün faturası “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ne keserse Akşener'in “İyileştirilmiş, güçlendirilmiş Parlamenter sisteme dönmek isteyenlerin oranı” diyerek açıkladığı yüzde 64, yakında çok daha yüksek bir rakama dönüşebilir.

Deniz Zeyrek'in yazısının tamamı

ÇOK OKUNAN HABERLER
MAHMUT ÖVÜR : FELAKETLER ÜZERİNE SİYASET YAPMA KONUSUNDA FONDAŞ MEDYA CHP’Yİ HİÇ YALNIZ BIRAKMAZDI! MAHMUT ÖVÜR : FELAKETLER ÜZERİNE SİYASET YAPMA KONUSUNDA FONDAŞ MEDYA CHP’Yİ HİÇ YALNIZ BIRAKMAZDI!
HİLAL KAPLAN : ONLAR İÇİN MESELE AĞAÇ DEĞİL HİÇBİR ZAMAN DA OLMADI! HİLAL KAPLAN : ONLAR İÇİN MESELE AĞAÇ DEĞİL HİÇBİR ZAMAN DA OLMADI!
SELVİ : İNSANLARIMIZ CANINI YOK SAYARAK YANGINI SÖNDÜRMEK İÇİN UĞRAŞIRKEN ONLAR NEYİN PEŞİNDE? SELVİ : İNSANLARIMIZ CANINI YOK SAYARAK YANGINI SÖNDÜRMEK İÇİN UĞRAŞIRKEN ONLAR NEYİN PEŞİNDE?
FUAT UĞUR’DAN ÇARPICI YAZI: ŞİMDİDEN BİR DIŞ MÜDAHALEYE ZEMİN HAZIRLIYORLAR! FUAT UĞUR’DAN ÇARPICI YAZI: ŞİMDİDEN BİR DIŞ MÜDAHALEYE ZEMİN HAZIRLIYORLAR!
SON HABERLER
Kılıçdaroğlu, ortak cumhurbaşkanı adayı olacak mı? Kılıçdaroğlu, ortak cumhurbaşkanı adayı olacak mı?
Sosyal medyanın kundakçıları: %32 FETÖ %23 Marjinal sol %18 PKK %12 DHKP-C Sosyal medyanın kundakçıları: %32 FETÖ %23 Marjinal sol %18 PKK %12 DHKP-C
PKK ve FETÖ’cüler gibi  sen de mutlu musun Sayın Ataklı? PKK ve FETÖ’cüler gibi sen de mutlu musun Sayın Ataklı?
Fazıl Say hep böyleydi, niye şaşırdınız ki! Fazıl Say hep böyleydi, niye şaşırdınız ki!
‘Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için büyük bir halk öfkesi lazım!’ ‘Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için büyük bir halk öfkesi lazım!’
Türk’e Türk propagandası Türk’e Türk propagandası
Biz hazırız Biz hazırız
MAHMUT ÖVÜR : FELAKETLER ÜZERİNE SİYASET YAPMA KONUSUNDA FONDAŞ MEDYA CHP’Yİ HİÇ YALNIZ BIRAKMAZDI! MAHMUT ÖVÜR : FELAKETLER ÜZERİNE SİYASET YAPMA KONUSUNDA FONDAŞ MEDYA CHP’Yİ HİÇ YALNIZ BIRAKMAZDI!