Ahlat Devlet Hastanesi'ne 1,5 yıl aradan sonra ilk defa kadrolu göz hastalıkları uzmanı atandı

BİTLİS’in Ahlat Devlet Hastanesine ilk defa kadrolu göz hastalıkları uzmanı atandı. Bu zamana kadar görevlendirme doktorların görev yaptığı hastanede 1,5 yıl aradan sonra poliklinik hizmetleri başladı.

Ahlat Devlet Hastanesi'ne 1,5 yıl aradan sonra ilk defa kadrolu göz hastalıkları uzmanı atandı

Bitlis’in Ahlat Devlet Hastanesine ilk defa kadrolu göz hastalıkları uzmanı atandı.


Daha önce görevlendirme doktorların görev yaptığı hastaneye kadrolu olarak atanan Op. Dr. Cevat Emin, göreve başladı. Ahlat Devlet Hastanesine atanan Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Cevat Emin’in göreve başlamasıyla birlikte 1,5 yıl aradan sonra poliklinik hizmetleri de başladı. Ahlat’ta görev yapmaktan mutlu olduğunu ifade eden Op. Dr. Cevat Emin, “Ahlat’ta bulunmaktan ve ilçe halkına hizmet etmekten mutluyum. Mesleğimin ilk yıllarında Patnos’ta da görev yaptım. O yüzden Ahlat’a da gelip gidiyordum. İlçe insanı çok sıcakkanlı, ilçe zaten tarihi ve doğal güzellikleriyle bilinen güzel bir şehir. Aslında 1,5 yıl sonra emekliliğim doluyor, ama inşallah imkanlar dahilinde uzunca bir süre Ahlat’ta görev yapar ve insanlarımıza faydalı olurum” dedi.


Ahlat Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Feridun İbrahim ise, hastanede donanımlı bir poliklinik oluşturduklarını ve hasta kabulüne başladıklarını belirterek, “Normalde hastanemizde göz doktoru kadrosu yoktu. Ahlat ve Adilcevaz halkının faydalanması ve uzak yerlere gitmemeleri için ilde fazla bulunan göz doktorlarından görevlendirme ile Ahlat’ta çalışmalarını sağlıyorduk. Son zamanlarda il merkezinde de göz hastalıkları uzmanlarının azalmasıyla birlikte görevlendirme yapamıyorduk ve yaptığımız girişimlerle hastanemize göz doktoru kadrosu kazandırdık. Yaklaşık 1,5 yıl aradan sonra Ahlat’a ilk defa kadrolu göz doktorumuz atanarak göreve başladı. Doktorumuz daha önceden Patnos’ta da görev yaptığı için Ahlat’ı da biliyor. Gelip gitmişliği var ve Ahlat’ı da seviyor. Emekliliğine de 1,5 yıl gibi bir süre kalmış, ama kendisiyle görüştük bize daha uzun süre çalışacağı sözünü de verdi. Şu an sorunsuz bir şekilde muayene işlemlerimizi yapıyoruz. Doktorumuza da yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Hande Fırat'tan bomba kulis: Ağır abilerin ikna ziyaretleri ve Erdoğan'a sundukları rapor Hande Fırat'tan bomba kulis: Ağır abilerin ikna ziyaretleri ve Erdoğan'a sundukları rapor
Murat Yetkin: Gelecek seçim partiler değil, cepheler arasında olacak! Murat Yetkin: Gelecek seçim partiler değil, cepheler arasında olacak!
Allah kuru Rahmi Turan iftirasından korusun! Ahmet Hakan yazdı Allah kuru Rahmi Turan iftirasından korusun! Ahmet Hakan yazdı
Osman Diyadin'den çarpıcı soru: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koltuğuna kimi oturtacaklardı! Osman Diyadin'den çarpıcı soru: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koltuğuna kimi oturtacaklardı!
Hatice Kübra, başörtülü kat görevlisinin nasıl müdür olduğunu yazdı Hatice Kübra, başörtülü kat görevlisinin nasıl müdür olduğunu yazdı
Abdurrahman Dilipak: Şehir Üniversitesi krizi böyle devam ederse yeni bir 17/25 vakasına dönüşebilir! Abdurrahman Dilipak: Şehir Üniversitesi krizi böyle devam ederse yeni bir 17/25 vakasına dönüşebilir!
SON HABERLER
Mine Kırıkkanat'ın skandal açıklamasına sert tepki! Mine Kırıkkanat'ın skandal açıklamasına sert tepki!
Meğer Oğuz Atay Tutunamayanlar'ı orada yazmış Meğer Oğuz Atay Tutunamayanlar'ı orada yazmış
Eğer yanlışlıkla bunu Türkiye yapsaydı... Eğer yanlışlıkla bunu Türkiye yapsaydı...
Nereden nereye? Nereden nereye?
Distopyaya doğru Distopyaya doğru
Türkiye ABD Kongre’sinde yalnız kalıyor Türkiye ABD Kongre’sinde yalnız kalıyor
'İzin verdik ama keşke sadece dans etselerdi' 'İzin verdik ama keşke sadece dans etselerdi'
Cem Uzan neden kafayı çıkarmaya başladı? Cem Uzan neden kafayı çıkarmaya başladı?