Abdülkadir Selvi HDP'li belediyeleri böyle patlattı!

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, HDP'li bir belediyede başkanın sekreterin odasına gönderildiğini ve KCK’nın belediye başkanı yerine e-imzayı attığını yazdı.

Terör örgütü PKK ile iltisaklı olduğu gerekçesi ile HDP'li 3 belediyeye kayyım atanması sonrası başlayan tartışma sürüyor. Suçlanan HDP'li belediyelerle ilgili bir iddiayı Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi köşesinde paylaştı.

HDP’li bir belediyede belediye başkanının sekreterinin kullandığı odaya geçtiğini yazan Selvi, başkanın makamına ise 2’si kadın 5 KCK’lı yerleştiğini aktardı.

Başkanların e-imzası Kandil'den mi?

Kayyım atanan yerlerde belediye başkanlarının elektronik imzasının KCK tarafından kullanıldığı yönünde bir iddia olduğunu belirten Selvi, şu ifadelere yer verdi:

"Seçilmiş başkanların resmi kurumlarla yazışmaları ve günlük rutinleri imzaladıkları, ancak akçeli işlere ve bürokrat atamalara KCK’nın karar verdiği yönünde. Trilyonluk hakedişler ve belediyeye alınacak personel ve atanacak bürokratların evrakları altındaki elektronik imzaların KCK tarafından atıldığı söyleniyor. Belediye başkanı çalışacağı daire başkanının atamasına karar veriyor, atamanın altına Kandil imza atıyor. Böyle bir demokrasi olmaz... Seçimle gelenler seçimle gitmeli ama Diyarbakır, Van ya da Mardin halkı Kandil’i mi seçti ki başkanlar yerine e-imzayı KCK atıyor? Kayyım içimize sinebilecek bir karar olmayabilir ama KCK’nın belediye başkanı yerine e-imza atmasını hangi demokrasiyle izah edeceğiz?

Kayyım sıcak bakılacak bir uygulama olmayabilir ama Kandil’in elektronik imza ile belediyeleri yönetmesinin de kabul edilebilecek bir tarafı var mı?"

Abdülkadir Selvi'nin yazısının tamamı

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
6’lı masa ikiye bölündü 6’lı masa ikiye bölündü
Balkon konuşması is coming Balkon konuşması is coming
Terörün kiri artık üzerinizde: Madem yalan, terör bağlantılı 120 kişiyi neden işten çıkardınız? Terörün kiri artık üzerinizde: Madem yalan, terör bağlantılı 120 kişiyi neden işten çıkardınız?
İktidar seçim kampanyasını İstanbul’dan başlattı.. Muhalefet de masa mesaisini sürdürüyor… İktidar seçim kampanyasını İstanbul’dan başlattı.. Muhalefet de masa mesaisini sürdürüyor…
‘Bu karı’ diyene dikkat ettiniz mi ‘Bu karı’ diyene dikkat ettiniz mi
Bir “kadına şiddet” tanıklığı Bir “kadına şiddet” tanıklığı
Geliyorum diyen felâket: Çocuklarımızı kaybediyoruz! Geliyorum diyen felâket: Çocuklarımızı kaybediyoruz!
Pentagon’dan Pençe Kılıç tepkisi: Türkiye doğrudan ABD askerlerini tehdit etti! Pentagon’dan Pençe Kılıç tepkisi: Türkiye doğrudan ABD askerlerini tehdit etti!