6 gündür kayıp olan Boğaziçi Üniversiteli Arda, Belgrad Ormanı'nda aranıyor 

BOĞAZİÇİ Üniversitesi öğrencisi Arda Duman 6 gündür kayıp. Arama kurtarma çalışmaları Duman'ın cep telefonunun son sinyalinin alındığı yer olan Belgrad Ormanı'nda devam ediyor.

6 gündür kayıp olan Boğaziçi Üniversiteli Arda, Belgrad Ormanı'nda aranıyor 

BOĞAZİÇİ Üniversitesi öğrencisi Arda Duman'ı arama çalışmaları sürüyor.  6 gündür kayıp olan Duman'nın cep telefonunun son sinyalinin alındığı yer olan Belgrad Ormanı'nda aranıyor.


Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Arda Duman, 22 Mart'ta üniversite kampüsünden çıktıktan sonra Kilyos otobüsüne bindi. O günden beri kayıp olan Duman için ailesi endişeli. Ailenin ihbarı üzerine polis çalışma başlattı. Üniversite kampüsünden çıkarak otobüse binerken güvenlik kamerası görüntülerine yansıyan Arda Duman için arama çalışmaları başlatıldı. Çalışmalar Arda Duman'ın cep telefonunun son sinyalinin alındığı Belgrad Ormanı'nda yoğunlaştı. Dün akşam saatlerinde başlayan arama çalışmalarına AFAD ve AKUT'un yanı sıra Jandarma, Yeditepe Üniversitesi Doğal Afetlerde-Arama Kurtarma Külübü(YUDAK), Boğaziçi Üniversitesi  Oryantiring Külübü ve Sarıyer Belediyesi ekipleri de katıldı. 

Aramalarda helikopter ve drone'da kullanılıyor 
Çalışmalar kapsamında Jandarma Komutanlığı'na ait helikopter ve AKUT ekiplerine ait drone da  bölgeyi havadan taradı. 

En son Belgrad ormanındaki tuvaleti kullanmış 
Öte yandan kaybolan Arda Duman'ın son olarak Belgrad Ormanı'nın Neşetsuyu bölgesinde bulunan tuvalete İstanbul Kartını kullanarak girdiği belirlendi. 

Çalışmalara arama kurtarma köpekleri de katılıyor 
Çalışmalar kapsamında arama kurtarma köpeği Melo'ya Arda Duman'a ait yastık kılıfı koklatıldı. Melo ile iz takibi yapan ekiplerin çalışmaları devam ediyor.
 
"AFAD ve AKUT'tan 40 kişilik bir ekip arazide arama yapıyor" 
Arama kurtarma çalışmalarına katılan AKUT denetleme kurulu üyesi Mahmut Çelik, son durum hakkında bilgi verdi. Çelik, "Dün akşam 16.00 sıralarında bize ihbar geldi. Saat 18.00 gibi çalışmalar başladık. İlk olarak polis ekipleri ve bizim Eskişehir'den gelen köpekli ekibimiz devreye girdi. Onların iz takibi üzerine belirlediği noktalara arama ekiplerini gönderdik. Sabaha kadar arama yaptık. Bugün de aramalar devam ediyor. Şu anda AFAD ve AKUT'tan 40 kişilik bir ekip arazide arama yapıyor. Belirlediğimiz riskli bölgeleri arıyorlar. O aramaların sonuçlanmasını bekliyoruz. Daha sonra belirlediğimiz alanlarda aramalara devam edeceğiz" dedi.


Çalışmaların akşam ve gece saatlerinde de devam edeceği, yarın ise  Belgrad Ormanı'ndaki gölde İstanbul İl Jandarma Komutanlığı  Sualtı Arama ve Kurtarma Timi'nin arama yapacağı öğrenildi. 

 

ÇOK OKUNAN HABERLER
Mehmet Metiner AK Parti'ye ilişkin sözlerine açıklık getirdi Mehmet Metiner AK Parti'ye ilişkin sözlerine açıklık getirdi
Sevilay Yılman'dan Ekrem İmamoğlu'na tavsiye: Keşke Bodrum'dan aday olsaymış Sevilay Yılman'dan Ekrem İmamoğlu'na tavsiye: Keşke Bodrum'dan aday olsaymış
SON HABERLER
"Gül, Davutoğlu ve Babacan’ın AKP tarihinden silinmeleri, parti hafızasının nasıl şekillendirilmek istendiğine dair önemli bir gösterge" "Gül, Davutoğlu ve Babacan’ın AKP tarihinden silinmeleri, parti hafızasının nasıl şekillendirilmek istendiğine dair önemli bir gösterge"
Sevilay Yılman'dan Ekrem İmamoğlu'na tavsiye: Keşke Bodrum'dan aday olsaymış Sevilay Yılman'dan Ekrem İmamoğlu'na tavsiye: Keşke Bodrum'dan aday olsaymış
Yapmayın Başkan Yapmayın Başkan
Sultan Abdülhamid'in 125 sene önce hazırlattığı bu deprem raporu ile bugünün raporlarındaki hasar ve can kaybı sebebi aynı: İstanbul'daki çürük yapılaşma! Sultan Abdülhamid'in 125 sene önce hazırlattığı bu deprem raporu ile bugünün raporlarındaki hasar ve can kaybı sebebi aynı: İstanbul'daki çürük yapılaşma!
Kaygı, kaygı, kaygı Kaygı, kaygı, kaygı
Süper Kupayı Beşiktaş kazandı Süper Kupayı Beşiktaş kazandı
Acımazsınız! Acımazsınız!
Yeniden aşk, her zaman aşk Yeniden aşk, her zaman aşk