ÇOK OKUNAN YAZARLAR

31 Temmuz'da sona eren yapılandırma işlemleri 27 Ağustos’a kadar uzatıldı

18 taksit imkanı ve faiz affının uygulandığı yapılandırma 31 Mart tarihinde başlayan ve 31 Temmuz'da sona ermesine karşın yoğun müracaatlar üzerine 27 Ağustos 2018 tarihine uzatıldı.

31 Temmuz'da sona eren yapılandırma işlemleri 27 Ağustos’a kadar uzatıldı
01 Ağustos 2018

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma fırsatı 27 Ağustos tarihine kadar uzatıldı.
18 taksit imkanı ve faiz affının uygulandığı yapılandırma 31 Mart tarihinden 27 Ağustos 2018 tarihine uzatıldı. Çok sayıda vatandaşın müracaat ettiği yapılandırma fırsatı, ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne ve Büyükşehir Belediyesine borcu olan aboneleri kapsıyor.
7143 Sayılı Torba Yasa kapsamında abonelere kaçırılmaması gereken pek çok imkan sağlandı. Kanun, borçlu abonelere borçlarını yeniden yapılandırma imkânı veriyor. ŞUSKİ veznelerine müracaat edilmesi halinde 27 Ağustos 2018 tarihi ve öncesi borçlar yeniden yapılandırılacak. Yapılandırılmış borç 18 taksite kadar ödenebiliyor. Yapılandırma cetveli kapsamında bu tarihe kadar borcu olan abonelerin ödemelerini peşin veya taksitli bir şekilde yapmaları sonucunda faiz afları uygulanıyor.
Öte yandan yapılandırma, Büyükşehir Belediyesi İlan veri borcu, Yangın Sigortası, İşgaliye ve Kira Alacaklar borçlarını da kapsamaktadır.

Benzer Haberler